Reklama

Wojsko na zakupach. MON zamawia 300 mobilnych ołtarzy polowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MON

Wojsko na zakupach. MON zamawia 300 mobilnych ołtarzy polowych - Zdjęcie główne

Resort obrony chce kupić 300 ołtarzy polowych | foto MON

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Duże zakupy w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie chodzi tu o nowe pojazdy opancerzone, wyrzutnie rakiet, samoloty, broń czy mundury. Druga Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa ogłosiła przetarg na dostawę 300 kompletów mobilnych ołtarzy polowych wraz z wyposażeniem.

Z dokumentów przetargowych, zamieszczonych na stronach zakupowych Ministerstwa Obrony Narodowej wynika, że wojsko chce zakupić 300 zestawów sprzętu liturgicznego. 40 pierwszych kompletów ma być dostarczonych najpóźniej do 17 grudnia bieżącego roku, a pozostałe 260 do końca listopada 2022 roku. Resortowi obrony się spieszy z zakupami, bowiem postępowanie toczy się w procedurze otwartej i przyspieszonej. -Wybór procedury przetargowej w trybie przyspieszonym jest optymalnym rozwiązaniem uwzględniającym wszelkie aspekty pełnej realizacji przedmiotowej dostawy - czytamy. 

Zamówienie obejmuje ołtarze liturgiczne wyposażone w kielich mszalny, pateny na kielich, puszki tzw. polowe (głęboka patena_, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe, dwa klosze szklane bezbarwne, butelki na wino i wodę (po dwa komplety - duże i małe), naczynie na komunikanty, naczynie na hostie, pulpit ołtarzowy, dwa kropidła, naczynia na oleje, obrus ołtarzowy, alba kapłańska, dwa komplety bielizny kielichowej, dwie stuły, w tym jedna w kolorze moro, oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza.

Postępowanie reguluje także nawet najmniejsze detale. Walizka musi mieć grawerowane laserowo logo Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, naczynia na oleje muszą mieć wysokość 3,5 cm i średnicę 4 cm z wygrawerowanymi napisami CHR i INF, a wykonany ze stali nierdzewnej krzyż ołtarzowy musi mieć wysokość 26 cm, przy czym wizerunek Jezusa Chrystusa ma mieć wysokość 8 cm a grubość belki to 3 mm.

Termin składania ofert w przetargu nieograniczonym to 25 października. Zamawiający wymaga wpłaty wadium w wysokości 28 tys. zł. Zamówienie będzie musiało zostać dostarczone do warszawskiego składu 2. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Marsa w Warszawie.

Szacuje się, że koszt zakupu jednego ołtarza polowego to około 50-60 tysięcy złotych. 

W niedzielę, 17 października, po godzinie 17, Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że anulowało przetarg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy