Reklama

Wojsko będzie szukać martwych dzików na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Wojsko będzie szukać martwych dzików na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu określił jakie podejmie działania związane z afrykańskim pomorem świń w regionie.

Sobota, 29 lutego, ma być kolejnym dniem walki służb leśnych i weterynaryjnych z afrykańskim pomorem świń (ASF) w powiecie tarnobrzeskim. Podczas obrad Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu omawiano temat budowy płotu w okolicy Padwi Narodowej. Ma on odgrodzić powiat tarnobrzeski od mieleckiego. Zakażone dziki miałyby mniejsze szanse przemieszczania się dalej na południe województwa. 

Do przeszukiwania kolejnych terenów powiatu tarnobrzeskiego na wniosek wojewody zaangażowane zostały Wojska Ochrony Terytorialnej. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon poinformował, że na terenie gminy w sobotę, 29 lutego będą prowadzone poszukiwania martwych dzików.

Weźmie w nich udział około 30 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba, myśliwi oraz pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnobrzegu. Wzdłuż linii LHS przebiegającej przez miejscowość Poręby Dębskie na terenie gminy Nowa Dęba oraz miejscowości Knapy i Durdy na terenie gminy Baranów Sandomierski prowadzony był oprysk odstraszający dziki.

Znajdziesz martwego dzika, powiadom: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnobrzegu, telefon 15 822 27 04, Straż Miejską w Tarnobrzegu, telefon 986, Komendę Miejskią Policji w Tarnobrzegu, telefon 15 851 3310 lub numer alarmowy - 112.

O martwych dzikach w powiecie tarnobrzeskim pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE