Reklama

Wojna kiboli na A4! Są zarzuty dla ponad 50 osób! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To była prawdziwa bitwa dwóch zwaśnionych grup kiboli. 25 lipca 2020 roku na autostradzie A4 w okolicach Brzeska starły się ze sobą koalicje Resovii Rzeszów, JKS-u Jarosław, Siarki Tarnobrzeg oraz Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola i Karpat Krosna. Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób.

25 lipca 2020 roku fanatycy Resovii Rzeszów, JKS-u Jarosław i Siarki Tarnobrzeg jechali do Katowic na mecz Resovii z miejscowym GKS-em. Na autostradzie  A4, w miejscowości Targowisko, w powiecie wielickim doszło do konfrontacji siłowej z koalicją Stali Rzeszów-Stali Stalowa Wola oraz Karpat Krosno. Bójka trwała około 1,5 minuty, ale jezdnia autostrady w okolicach 446 kilometra była zablokowana na 8 minut. 

CZYTAJ TAKŻE:

 

- Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców oraz wydziału dochodzeniowo - śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce rozpoczęli ustalanie personaliów uczestników "ustawki". Analizowano nagrania z tego zdarzenia, przesłuchiwano świadków. Wreszcie nadszedł finał całej pracy.

- wyjaśnia młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas zorganizowanej na przełomie maja i czerwca 2021 roku akcji, małopolscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Podkarpacia oraz z policjantami z Lubelskiego i Świętokrzyskiego równocześnie zatrzymali kilkudziesięciu podejrzanych. Są to osoby w wieku od 18 do 46 lat. 

 

Na  podstawie zebranego materiału dowodowego, ponad 50 osobom zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Grozi im za to do 4,5 roku pozbawienia wolności.  Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie) skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu. Kara to grzywna do 5 tysięcy złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy