Reklama

Reklama

Wojewoda podkarpacki: - Nie ma potrzeby tworzenia szpitala w G2A Arenie [AKTUALIZACJA, VIDEO]

Opublikowano: 22 października 2020 20:54
Autor: GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Służby wojewody przygotowują kilka możliwych miejsc gdzie może się znaleźć szpital polowy w Rzeszowie. Jedną z lokalizacji według naszych ustaleń jest G2A Arena.

Reklama

22.10:

W urzędzie wojewódzkim odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Już po nim z dziennikarzami spotkali się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wojewoda została zapytana o stan podkarpackiej służby zdrowia. Poruszono również temat szpitala tymczasowego w G2A Arenie w Rzeszowie-Jasionce.

- Sprawa tworzenia szpitali tymczasowych jest analizowana przez Zespoły Zarzadzania Kryzysowego na szczeblu wojewódzkim. Nie ma jeszcze takiego uzasadnienia epidemiologicznego w naszym województwie. Co do służby zdrowia to są 874 łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, z czego 612 było zajętych ostatniej doby. Na 44 łóżka z respiratorami obecnie zajętych jest 36.

- powiedziała Ewa Leniart.

 


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

20:10:

Już w poniedziałek pisaliśmy o możliwych lokalizacjach tymczasowego szpitala dla zakażonych koronawirusem w Rzeszowie. Lokalizacje brane przez nas pod uwagę to G2A Arena w Jasionce oraz Hala Podpromie. 

Służby wojewody podkarpackiego bardzo poważnie biorą Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Rzeszowie-Jasionce jako miejsce stworzenie szpital polowy. Na razie nikt tego nie potwierdza, bo wciąż trwają konsultacje. Decyzję o powstaniu takiej placówki podejmie minister zdrowia. Także wtedy dowiemy się skąd będzie personel medyczny. Według rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego Michała Mielniczuka sprzęt medyczny nie jest problemem, bo Agencja Rezerw Materiałowych jest na to gotowa.

Przypomnijmy. 19 października źródła rządowe potwierdziły, że pierwszy szpital tymczasowy dla zakażonych koronawirusem powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Docelowo takie placówki mają być gotowe w każdym województwie.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.