Reklama

Wmawiał policji, że wrócił z Włoch. Chciał KORONAWIRUSEM wykręcić się od odpowiedzialności?

Opublikowano:
Autor:

Wmawiał policji, że wrócił z Włoch. Chciał KORONAWIRUSEM wykręcić się od odpowiedzialności? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna doprowadzony na SOR przez policję mówił, że wrócił z Włoch i przebywał w Niemczech. Prawdopodobnie chciał wykręcić się od odpowiedzialności za sprawą koronawirusa. Jak się okazało - wszystko zmyślił.

Tarnowski SOR został w czwartek, 12 marca postawiony na nogi, kiedy to mężczyzna doprowadzony przez mundurowych, starał się wmówić wszystkim, że przebywał ostatnio we Włoszech i w Niemczech. Jak się okazało - wszystko zmyślił.

- Mężczyzna był doprowadzany przez policjantów do tarnowskiego SOR-u i wówczas z ni stąd, ni zowąd poinformował, że przebywał ostatnio we Włoszech, w Niemczech, co spowodowało wiadome zdenerwowanie i procedury z tym związane. Nie miało miejsca wykrzykiwanie, jak również awanturnicze zachowanie, ponieważ mężczyzna był w konwoju policjantów. Po kilkudziesięciu minutach policjanci ustalili, że mężczyzna to sobie wymyślił po to aby nie odpowiadać za popełnione przestępstwo. Przyznał się w trakcie rozmowy, że wykorzystał nadarzającą się sytuację i wprowadził zamieszanie na tarnowskim SOR-ze. Osoba jest tarnowskim policjantom znana i prowadzone jest w jego sprawie postępowanie. 

- przekazuje nam Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Lokalne media przy okazji zdarzenia podały informację, że szpital najprawdopodobniej zdecyduje się na złożenie zawiadomienia w związku z postawieniem SOR-u na nogi swoim głupawym żartem. Na tę chwilę jednak nic takiego nie miało miejsca.

- Do chwili obecnej nie wpłynęło żadne zawiadomienie ze strony szpitala o ewentualnym wywołaniu niepotrzebnej czynności lub wprowadzenie stanu zagrożenia. Ze strony policjantów, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za wywołanie niepotrzebnej czynności. Jest to wykroczenie określone w art 66 par. 1 pkt. 1 KW (kodeksu wykroczeń).

- informuje nas Paweł Klimek.

Nie wiadomo, czy szpital podejmie konkretne kroki w związku z wyczynem mężczyzny. Nie jest to pierwszy przypadek, w którym ktoś próbuje wykorzystać pandemię koronawirusa do głupawych żartów, czy w celach uzyskania jakiejkolwiek korzyści. Podobne zdarzenia miały już miejsce w przeszłości, zobacz:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE