Reklama

Włamywali się do... myjni samoobsługowych. Grozi im 15 lat

Opublikowano:
Autor:

Włamywali się do... myjni samoobsługowych. Grozi im 15 lat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci złapali 30-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o włamywanie się wraz z kolegą do myjni samoobsługowych. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie trzech włamań.

Kryminalni z KPP w Busku-Zdroju złapali 30-letniego mieszkańca gminy Daleszyce, który miał dokonać trzech włamań w minioną sobotę na terenie powiatu buskiego. Mężczyzna wraz z kolegą miał okradać automaty wrzutowe w myjniach samoobsługowych. Straty oszacowano na około 700 złotych. 

Policjantom dzięki zabezpieczonym śladom oraz nagraniu z monitoringu udało się dotrzeć do podejrzanego. W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna znaleźli również 5 gram marihuany oraz 10 gram białego proszku - którego zidentyfikowano jako tzw. dopalacz. 

-  O posiadanie tych substancji zabronionych podejrzewany jest 34-letni „gospodarz” domostwa. Śledczy ustalili, że 30-latek wraz ze swoim kolegą chcieli także dokonać kradzieży z włamaniem do urządzenia służącego do rozmieniania banknotów znajdującego się w samochodowej myjni samoobsługowej w Starachowicach. Zostali jednak spłoszeni przez alarm. Kolejnym „skokiem” było włamanie do myjni w okolicy Rakowa. Tam z automatu wrzutowego zginęła kasetka wraz z pieniędzmi w kwocie około 400 zł. Po dwudniowej przerwie mężczyźni pojechali do Szydłowa. Tym razem w wyniku włamania do kolejnej myjni, łupem padły dwie kasetki z pieniędzmi w kwocie 3000 zł. Właściciel oszacował, że koszty spowodowane uszkodzeniami powstałymi w wyniku tego przestępstwa zamknęły się w kwocie 11 000 zł.

- przekazuje buska policja.

30-latek usłyszał już zarzuty i decyzją prokuratura został objęty dozorem policyjnym. Z poręczenia majątkowego będzie musiał wypłacić 4000 zł. 

- Ze względu na działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Kwestią kilku najbliższych dni jest zatrzymanie drugiego z mężczyzn podejrzewanego o udział we włamaniach.

- przekazuje KPP w Busku-Zdroju.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE