Reklama

Wjeżdżasz nad Jezioro Tarnobrzeskie, dostaniesz MANDAT

Opublikowano:
Autor:

Wjeżdżasz nad Jezioro Tarnobrzeskie, dostaniesz MANDAT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa dni wystarczyły, aby tarnobrzeska Straż Miejska aż 53 razy upominała osoby, które wjeżdżają nad Jezioro Tarnobrzeskie. Przypomnijmy. Teren wokół zbiornika jest zamknięty ze względu na inwestycje powstające wzdłuż linii brzegowej.

Jak na razie strażnicy miejscy z Tarnobrzega ograniczają swoje interwencje przede wszystkim do pouczeń. Wkrótce jednak karą za nieprzestrzeganie przepisów mogą być mandaty. Portal nadwisla24.pl informuje, że za wjazd autem, motocyklem lub rowerem na teren objęty zakazem, straż miejska może wystawić mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Z kolei pieszy musi się liczyć się z karą w wysokości 50 złotych.

Znane są już zasady dojazdu do miejsc, które kontynuują swoją działalność nad Jeziorem Tarnobrzeskim Całość opisali na swoim Facebooku właściciele Bazy Nurkowej Ligi Obrony Kraju.

- Urząd Miasta Tarnobrzega w związku z rozpoczętą przebudową ul. Żeglarskiej i Plażowej , przy której pod nr 31 mieści się Baza Nurkowa Machów wyłączył z ruchu i zamknął dla użytkowników wyżej wymienione ulice, przekazując te tereny wykonawcy jako plac budowy. W związku z powyższym dojazd do Bazy Nurkowej został zablokowany. Administracja Bazy prowadziła intensywne rozmowy z inwestorem i wykonawcą inwestycji, mające na celu umożliwienie naszym Gościom dotarcie na teren Bazy przebudowywaną drogą obwodową od strony kopalni. W czasie trudnych rozmów został ustalony sposób przyjazdu i wyjazdu z Bazy grup nurkujących. Wykonawca robót nie wyraża zgody na swobodne przemieszczanie się pojedynczych pojazdów po terenie budowy jakim w chwili obecnej jest odcinek ul. Plażowej od strony kopalni (dotychczasowego wyjazdu) w stronę Bazy Nurkowej. Dotarcie na teren bazy jest możliwe jedynie o konkretnych godzinach i w kolumnach samochodowych z ewentualną możliwością pilotowania przez Straż Miejską . Została udzielona zgoda na przejazd samochodów o konkretnej godzinie 10.00 13.00 i 18.00. Pomiędzy godzinami 10.00 - 13.00 i 13.00 - 18.00 nie jest możliwe przybycie na teren Bazy, jak i jej opuszczenie. Tak ustalona organizacja ruchu zyskała akceptacją Straży Miejskiej, inwestora i wykonawcy inwestycji. Administracja Bazy zdaje sobie sprawę z ogromnych niedogodności jakie niesie ze sobą ustalenie sztywnych godzin przyjazdu i wyjazdu z terenu Bazy. Jednakże z względu na nieprzejednane stanowisko wykonawcy inwestycji na chwilę obecną nie było możliwości wypracowania innego sposobu dotarcia naszych Gości na teren Bazy. Wjazd w innych godzinach niż ustalone skutkować będzie naruszeniem znaku "zakaz ruchu wszelkich pojazdów". Zwracamy się z gorącą prośbą o respektowanie z wielkim trudem wynegocjowanych ustaleń, gdyż ich naruszenie skutkować może cofnięciem zgody na przejazdy przez ten teren budowy. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Mirosław Kowalczyk tel. 889 403 441.

Zatem na podobnych zasadach może się odbywać dojazd do Wake Parku, który jest tuż obok bazy nurkowej. Czekamy na informację jak do Mariny mają dojeżdżać pasjonaci żeglarstwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE