Reklama

Wietnamka udawała Bułgarkę, bo chciała przedostać się do Polski

Opublikowano:
Autor:

Wietnamka udawała Bułgarkę, bo chciała przedostać się do Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27-letnia Wietnamka próbowała wjechać do Polski udając obywatelkę Bułgarii. Miała przy sobie podrobione bułgarskie dokumenty. Jak twierdziła - mówiono jej, że to ułatwi jej podróżowanie po Europie.

Oszustwo wykryła Straż Graniczna na przejściu granicznym w Korczowej. Wietnamka próbowała przekroczyć granicę Polski z Ukrainą we wtorek, 9 grudnia. W trakcie kontroli paszportu 27-latki, funkcjonariusze SG dostrzegli pewne nieprawidłowości. Wietnamka poza bułgarskim paszportem miała także dowód osobisty i prawo jazdy pochodzące z tego kraju.

Funkcjonariusze sprawdzili także pozostałe dokumenty - okazało się, że były podrobione. Zatrzymali kobietę, a w trakcie przeszukania, wykryli, że w bagażu trzyma swój autentyczny wietnamski paszport. 27-latka przyznała się do posiadania fałszywych dokumentów. Twierdziła, że kupiła je w Wietnamie i uważała, że to pomoże jej poruszać się po Europie.

Kobieta dobrowolnie poddała się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. Otrzymała także zobowiązanie do powrotu na Ukrainę. To już 750 fałszerstwo różnych przedstawianych do kontroli dokumentów w tym roku na granicy polsko-ukraińskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE