Reklama

Wiemy, jak będą wyglądały studia na Uniwersytecie Rzeszowskim

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, jak będą wyglądały studia na Uniwersytecie Rzeszowskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kształcenie w roku akademickim 2020/2021 będzie realizowane w trybie mieszanym. Zaliczenia, egzaminy oraz egzaminy dyplomowe mogą odbywać się w formie tradycyjnej. W akademikach studenci będą zakwaterowani pojedynczo. Na co musi przygotować się uczelnia i studenci w nadchodzącym roku akademickim?

W zamkniętej przestrzeni wspólnej UR obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic. Z opublikowanego zarządzenia wynika, że zajęcia w formie tradycyjnej (stacjonarnej) odbędą się na studiach licencjackich, uzupełniających magisterskich i jednolitych magisterskich na I roku, na wszystkich kierunkach z wyłączeniem wykładów dla grup powyżej 50 osób.

Ponadto, w formie stacjonarnej odbędą się zajęcia do realizacji których potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, tj.: laboratoria, hospitacje, zajęcia warsztatowe i terenowe, terenowe oraz praktyczne. Jeśli liczebność grup i zaplecze lokalowe umożliwią zachowanie reżimu sanitarnego, to zajęcia w formie tradycyjnej będą także możliwe w przypadku roczników II-V lub II-III i II rok II stopnia.

W formie zdalnej odbywać się będą zajęcia, dla których osiągnięcie założonych efektów kształcenia jest możliwe przy wykorzystaniu metod i narzędzi kształcenia na odległość (zarówno w formie synchronicznej, jak też asynchronicznej) oraz zajęcia, które ze względów logistycznych nie mogą odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

- Szczegółowy tryb prowadzenia poszczególnych zajęć na konkretnych kierunkach będzie określać Dziekan danego Kolegium, po uzgodnieniu z Kierownikiem kierunku.


- informuje rektor uczelni prof. Sylwester Czopek.

Zajęcia z wychowania fizycznego będą realizowane w formie tradycyjnej z uwzględnieniem obostrzeń związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Na wniosek studenta lub prowadzącego, po akceptacji dyrektora studium wychowania fizycznego i rekreacji zajęcia mogą być realizowane zdalnie.

Jeżeli chodzi o praktyki zawodowe, to będą one realizowane zgodnie z programem studiów. Jeśli praktyka nie będzie mogła być zrealizowana z przyczyn niezależnych od studenta, praktyki mogą być zrealizowane w późniejszym terminie.

Co z akademikami? 

- Zakwaterowanie w domach studenckich UR jest możliwe. Zainteresowani będą kwaterowani pojedynczo, niezależnie od nominalnego przeznaczenia pokoju. Dopuszcza się możliwość zakwaterowania dwóch osób w pokoju, o ile mieszkający wspólnie złożą oświadczenie o świadomości ryzyka.


- dodaje rektor.

Jak przekonuje uczelnia, wszystkie zajęcia, praktyki, wykłady itd. w roku akademickim 2020/2021 będą odbywać się w tzw. reżimie sanitarnym, w zgodzie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

- Zaznaczmy, że zarządzenie ma charakter ogólny, wprowadza ogólne zasady. To dziekani poszczególnych kolegiów będą precyzować szczegóły na poziomach danych kierunków. 

- tłumaczy dr Maciej Ulita, rzecznik uczelni. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE