Reklama

Wielopoziomowy parking przy Podpromiu. Ruszył kolejny przetarg

Opublikowano:
Autor:

Wielopoziomowy parking przy Podpromiu. Ruszył kolejny przetarg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy przetarg padł po wyborze wykonawcy, który nie dostarczył dodatkowej dokumentacji. Teraz ratusz ponownie rozpoczął przetarg na stworzenie projektu wielopoziomowego parkingu dla około 1000 samochodów. Czy tym razem uda się znaleźć odpowiednią ofertę?

Władze miasta chcą, aby wielopoziomowy parking powstał przy hali, gdyż właśnie w tamtym rejonie powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych. W myśl koncepcji miejskich urzędników, parking ma być trzykondygnacyjny. Na poziomie „0” ma być 273 miejsc, na pierwszym nadziemnym poziomie przygotowanych zostanie 279 miejsc, na drugim – 315, zaś na trzecim – 173. 

To nie wszystko. Ponadto, obiekt ma być połączony z istniejącymi drogami, tak aby ułatwić mieszkańcom wjazd i wyjazd.  Nowy wjazd ma powstać na parking od strony mostu Zamkowego.

Już w lipcu władze miasta były bardzo blisko podpisania umowy z wykonawcom projektu. W przetargu wzięło udział siedem firm i wygrała oferta z Krakowa, wyceniona na 370 tys. zł.  Okazało się jednak, że złożenie najlepszej oferty może okazać się czasami niewystarczające. Dodajmy, że pozostałe oferty znacznie odbiegały od progu finansowego miasta.

- Oferta wymagała uzupełnienia. Wystąpiliśmy do firmy, aby uzyskać dodatkowe dokumenty, jednak firma tego nie uczyniła.


- tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Drugi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ruszył 4 września br. Ratusz na oferty czeka do 8 października. Jeżeli znajdzie się odpowiednia propozycja, to po podpisaniu stosownej umowy, przyszły wykonawca będzie miał 480 dni na stworzenie projektu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE