Reklama

Wielki kontrakt dla Dezametu

Opublikowano:
Autor:

Wielki kontrakt dla Dezametu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za 420 milionów złotych Dezamet S.A. z Nowej Dęby dostarczy amunicję do wojska. Umowa z Inspektoratem Uzbrojenia została podpisana w poniedziałek, 9 grudnia.

Umowa z nowodębskim Dezametem zakłada dostawę amunicji z pociskiem odłamkowo-burzącym 155 mm. Zamówienie obejmuje dostawę 24 tysięcy sztuk, w tym 6 tysięcy specjalistycznych naboi z gazogeneratorem. Także wdrożenie do produkcji seryjnej korpusu, dna pocisku oraz dostawy kompletnego naboju od 2021 roku. Poprzednia umowa w zakresie dostaw amunicji do Kraba obejmowała dostawę 11 tysięcy sztuk. Łączna wartość umowy wyniesie ponad 420 milionów złotych. Planowany termin zakończenia dostaw przypada na 2022 rok.

- Umowa jest kolejnym potwierdzeniem zdolności Polskiej Grupy Zbrojeniowej do zaspokajania potrzeb polskiej armii w szerokim zakresie. Dezamet od wielu lat dostarcza Siłom Zbrojnym RP amunicję najwyższej jakości, wykorzystywaną przy sprzęcie produkowanym przez pozostałe spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w tym samobieżnej armatohaubicy Krab z Huty Stalowa Wola. Jestem bardzo zadowolony, że komplementarność oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest doceniana przez nasze wojsko - mówi Sebastian Chwałek, wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE