Reklama

Więcej w portfelach pracowników huty

Opublikowano:
Autor:

Więcej w portfelach pracowników huty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegł do końca spór zbiorowy o podwyżki płac w Hucie Stalowa Wola S.A. Związkowcy uzyskali dla pracowników 200 złotych więcej do wynagrodzenia.

Przypomnijmy. Kilka miesięcy temu Solidarność Huty Stalowa Wola zaproponowała na samym początku rozmów z władzami spółki 500 złotych podwyżki dla każdego pracownika. Zarząd jednak stał na twardym stanowisku: 50 złotych dla każdego, plus 100 złotych uznaniowo.

Związki odpowiedziały zmianą żądań: 300 złotych podwyżki, 1000 złotych rocznej nagrody. Riposta ze strony władz wynosiła 200 złotych podwyżki.

Po krótkim „boksowaniu” związkowcy zdecydowali się na podpisanie porozumienia. Każdy pracownik otrzyma 100 złotych podwyżki, plus ewentualnie drugie 100 złotych w formie uznaniowej.

Do tego dochodzi jeszcze wrześniowa nagroda roczna w wysokości 1200 złotych – wszystkie kwoty brutto. Związkowcy nie są do końca zadowoleni, ale jak podkreślają tyle dało się zrobić. Huta Stalowa Wola realizuje ogromne kontrakty dla wojska i jak podkreśla zarząd firma jest w dobrej kondycji finansowej, a to powinno się przekładać na wzrost płac u pracowników fizycznych.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE