Reklama

Więcej pieniędzy dla wojskowych

Opublikowano:
Autor:

Więcej pieniędzy dla wojskowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent RP Andrzej Duda wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem odwiedzili żołnierzy na poligonie w Nowej Dębie.

Na nowodębskim poligonie Prezydent RP Andrzej Duda obserwował ćwiczenie PALISADA-19. Tematem ćwiczenia było prowadzenie działań demonstracyjnych we współdziałaniu z jednostkami wojskowymi, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straży Granicznej na ścianie wschodniej, a także przygotowanie i prowadzenie działań bojowych w pierwszym rzucie brygady. Towarzyszący Prezydentowi RP szef resortu obrony Mariusz Błaszczak tak komentował ćwiczenia, w których współdziałali ze sobą wojskowi z naszej 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz żołnierze z Niemiec: - Mieliśmy okazję zaobserwować odtworzenie zdolności bojowych jednostek pancernych, jednostek artylerii, jednostek przeciwlotniczych. Nie mogło również zabraknąć reakcji naszych wojskowych na działania dywersyjne.

Podczas spotkania Prezydent RP zapowiedział, że średnio 576 złotych więcej będzie wynosiło od nowego roku uposażenie żołnierza zawodowego w Wojsku Polskim. Rozporządzenie w tej kwestii zostało podpisane właśnie we wtorek. - Cieszę się bardzo panie ministrze z tej inicjatywy, to było bardzo ważne, aby wśród tych podwyżek, które otrzymują w ostatnich latach różne służby mundurowe była także podwyżka dla żołnierzy - mówił do zebranych Prezydent Andrzej Duda.

Z kolei minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak dodał, że zatwierdzona podwyżka jest jeszcze wyższa od tej, która weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. Po wprowadzeniu podwyżek, przeciętne uposażenie wraz z dodatkami żołnierzy zawodowych wyniesie ponad 6 tysięcy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE