Reklama

Wichura wyrządziła wiele szkód! 160 interwencji w całym województwie

Opublikowano:
Autor:

Wichura wyrządziła wiele szkód! 160 interwencji w całym województwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Weekend był pracowity dla strażaków z regionu. Wszystko z powodu silnego wiatru jaki przeszedł nad Podkarpaciem w sobotę i niedzielę.

Silne porywy wiatru były przyczyną trzech interwencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Lutowisk. Jednostka w miejscowości Bereżki i Nasiczne usuwała drzewa, które spadły na drogę. Podczas innej akcji strażacy z Lutowisk wraz z OSP Dwernik usuwali drzewo, które spadło na budynek mieszkalny w Dwerniku. 

Mocno wiało nie tylko na południu Podkarpacia. W Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim straż pożarna także miała mnóstwo pracy. W ciągu sześciu godzin strażacy interweniowali aż 17 razy. W Gorzycach wiatr uszkodził elewację dachową na Domu Parafialnym, a także na szkole przy ulicy Edukacji. W Tarnobrzegu uszkodzony został dach nad sklepem rowerowym przy ulicy Szerokiej, a na ulicy Kopernika wiatr zerwał dach nad balkonem w jednym z bloków. Wichura przewróciła metalowe ogrodzenie budowy na zaparkowane pojazdy, a w Trześni przewróciła wiatę przystankową. Poza tym był mnóstwo zgłoszeń o powalonych drzewach i złamanych gałęziach.

Jak poinformował rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Marcin Betleja, najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: krośnieńskim, rzeszowskim, tarnobrzeskim i strzyżowskim. Wszystkich interwencji było 160.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE