Reklama

WICHURA szalała nad Podkarpaciem. TRĄBA POWIETRZNA na Lubelszczyźnie! [RAPORT]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tygodnik Sztafeta

WICHURA szalała nad Podkarpaciem. TRĄBA POWIETRZNA na Lubelszczyźnie! [RAPORT] - Zdjęcie główne

Wichura w powiecie niżańskim. | foto Tygodnik Sztafeta

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Załamanie pogody na Podkarpaciu. Potężna wichura szalała w naszym województwie. Strażacy wiele razy interweniowali przy złamanych drzewach, zniszczonych dachach. Na Połoninie Wetlińskiej porywy wiatru osiągają 106 km/h! Jeszcze gorzej było w województwie lubelskim - gdzie pojawiła się trąba powietrzna!

Porywisty wiatr, gwałtowne opady deszczu - taka jest pogoda podczas majówki. Już dzisiaj pisaliśmy o tragedii w miejscowości Królik Polski w powiecie krośnieńskim. Po opadach deszczu poziom wody w rzece gwałtownie się podniósł. Do niespokojnej rzeki wpadł mężczyzna, niestety mężczyzny nie udało się uratować.

 

W niedzielę wraz z kolejnymi godzinami mieliśmy na Podkarpaciu coraz silniejszy wiatr. Na Połoninie Wetlińskiej prędkość w porywach dochodziła do 106 km/h! Siła wiatru w Rzeszowie wynosiła 60 km/h.

Przez chwilę pojawiła się nawet groźba, że w okolicy Tarnobrzega powstanie superkomórka burzowa, a nawet trąba powietrzna! Na szczęście skończyło się tylko na prognozach.

 

Niebezpiecznie za to było tuż obok Podkarpacia. Zobaczcie zniszczenia po burzy w okolicy Biłgoraja. W godzinach wieczornych  European Severe Weather Database (ESWD) potwierdził wystąpienie trąby powietrznej w powiecie białgorajskim. Z raportu wynika że siła zjawiska szacowana była na 181-253 km/h.

Strażacy dostali zgłoszenia o 3 zerwanych dachach na budynkach mieszkalnych i 7 gospodarczych. Z relacji mieszkańców wynika, że najgorzej było w miejscowości Tereszpol-Zygmunty.

- Blacha z dachu jest w sąsiedniej wsi, w Szozdach oddalonej o 2 kilometry.

- relacjonuje na łamach Dziennika Wschodniego jeden z mieszkańców. 

 

Na Podkarpaciu też nie było bezpiecznie. W Tarnobrzegu wichura zerwała fragment dachu na jednym z budynków wchodzących w skład dawnego kompleksu dworskiego w Parku Dzikowskim. Kolejne zgłoszenia dotyczyły powiatu tarnobrzeskiego. Na ulicach Krzywej oraz Odlewników w Gorzycach zniszczony został dach jednego z domów. W Nowej Dębie powalony został jeden z banerów reklamowych.

Podkarpaccy strażacy podsumowali pracowitą niedzielę. 150 razy interweniowali w związku z porywistym wiatrem. Dwadzieścia dwa zdarzenia dotyczyły uszkodzenia pokryć dachowych lub ich elementów – 15 na budynkach mieszkalnych i 7 na budynkach gospodarczych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach:  rzeszowskim – 27, stalowowolskim – 18, tarnobrzeskim i mieleckim po 13, leżajskim i dębickim po 12, strzyżowskim – 11, kolbuszowskim – 10.

 

Mamy informację o powalonych drzewach za miejscowością Nowosielec (powiat niżański). Strażacy usuwają przeszkody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy