Reklama

Wiceminister nie wyklucza polexitu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Aktywów Państwowych

Wiceminister nie wyklucza polexitu! - Zdjęcie główne

Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski | foto Ministerstwo Aktywów Państwowych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wypowiedź polityka padła na łamach brytyjskiej gazety "Daily Express". Jej autorem jest wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Janusz Kowalski.

Polityk Solidarnej Polski otwarcie mówił na łamach brytyjskiego dziennika o eskalacji napięć między Polską a Brukselą. Zaznaczmy, że Janusz Kowalski jest jednym z polityków, którzy opowiedzieli się za wetem, gdy negocjowano budżet unii europejskiej, który został ostatecznie powiązany z praworządnością. 

Ostatecznie do weta nie doszło, jednak niesmak w szeregach Solidarnej Polski pozostał. Na łamach brytyjskiego dziennika "Daily Express" ukazał się artykuł, w którym Janusz Kowalski stwierdził, że nierozsądnie byłoby uznać stałe członkostwo Polski w Unii Europejskiej za oczywiste.

- Jeśli Wielka Brytania odniesie sukces, będzie to kolejny argument za radykalną rekonstrukcją UE i powrotem do korzeni - organizacji suwerennych państw, a nie ideologicznej biurokracji brukselskich urzędników, poza demokratyczną kontrolą. 

- stwierdził na łamach „Daily Express” Janusz Kowalski.

W swojej wypowiedzi polityk dał jasno do zrozumienia, że jeśli Wielka Brytania będzie się rozwijała szybciej niż pozostałe kraje UE , to tylko kwestia czasu, zanim jakości UE zostanie podważona w innych krajach.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy