Reklama

Nie musisz iść na msze w czasie świąt! Wiadomo co z kolędą w kolejnych diecezjach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nie musisz iść na msze w czasie świąt! Wiadomo co z kolędą w kolejnych diecezjach - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał zarządzenie dotyczące wizytacji duszpasterskiej w roku 2020/2021. Jest też decyzja biskupa rzeszowskiego. Duchowni przedłużają dyspensę.

W związku z pandemią COVID-19 i dużą liczbą spowodowanych nią zgonów biskupi w diecezjach przedłużają do 27 grudnia dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszy św. w niedzielę i święta.

Biskupi zachęcają do korzystania z transmisji liturgii eucharystycznej w radiu, telewizji i za pośrednictwem internetu. Te święta będą inne niż wszystkie do tej pory.

Wiemy więcej o wizytach duszpasterskich po świętach

Kilka dni temu pisaliśmy o decyzji Archidiecezji Przemyskiej dotyczącej wizyt duszpasterskich. Można o tym przeczytać TUTAJ>>

Teraz zgodnie z założeniami przedstawionymi przez Konferencję Episkopatu Polski kolejni biskupi podejmują decyzje dotyczące wizyt duszpasterskich w domach wiernych po Święta Bożego Narodzenia. Wiadomo już jak to będzie wyglądało w diecezji tarnowskiej.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał zarządzenie dotyczące wizytacji duszpasterskiej w roku 2020/2021. W tym roku duszpasterskim w tej diecezji zrezygnowano z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej ("od drzwi do drzwi") oraz zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych.

- Aby podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszamy na mszę świętą do kościoła rodziny z kolejnych rejonów parafii. Msza święta powinna być ofiarowana w intencji zaproszonych rodzin, obecnych i nieobecnych.

- pisze biskup.

Biskup rzeszowski Jan Wątroba wydał zalecenia dotyczące organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej. W instrukcjach przesłanych do parafii czytamy, że w diecezji rzeszowskiej nie będzie kolędy w tradycyjnej formie, księża nie będą odwiedzać parafian.

W miejsce kolędy biskup rzeszowski zachęca do odprawienia liturgii rodzinnej w domach

W dalszej części biskup Wątroba zaleca organizację nabożeństw w kościołach dla małych grup parafian oraz odprawienie liturgii rodzinnej przez samych domowników. Wydana zostanie nawet specjalna broszura, która będzie rozdawana wiernym świątyniach. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy