Reklama

Węże i żaby w nielegalnej podróży mercedesem

Opublikowano:
Autor:

Węże i żaby w nielegalnej podróży mercedesem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niecodzienna to sytuacja. Ukrainiec spakował do bagażnika mercedesa 166 egzotycznych gadów i płazów i próbował przemycić je do Polski. Zwierzęta zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej.

- Kilka dni temu, na terenie przejścia granicznego w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej ujawnili, że 23-letni obywatel Ukrainy transportował egzotyczne zwierzęta nie posiadając dokumentów pozwalających na określenie gatunku oraz zezwalających na ich legalny przewóz przez granicę

- dowiedzieliśmy się od policjantów z Komisariatu w Radymnie.

Po wstępnej identyfikacji zwierząt gadów i płazów przez eksperta ZOO oraz koordynatora ds. CITES z Izby Administracji w Rzeszowie okazało się, że spośród 166 przemycanych zwierząt, aż 116 okazów objętych jest Konwencją Waszyngtońską (międzynarodowy układ o handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem). 23-latek przewoził żywe gady i płazy w bagażniku pojazdu, którym podróżował, w czterech zabezpieczonych styropianowych pojemnikach w których umieszczone były worki i pudełka.

- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej 23-latka przekazali w ręce policjantów. Obywatel Ukrainy został już przesłuchany. Mężczyzna odpowie za wykroczenia z Ustawy o ochronie przyrody. Zwierzęta zostały przetransportowane do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu

- przekazuje Komisariat Policji w Radymnie.

W sprawie przewożonych okazów CITES wszczęto postępowanie karne, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie przyrody oraz Konwencji Waszyngtońskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE