Reklama

Weselny porządek w epoce COVID-19. Zabawa w maseczkach i bez seniorów!

Opublikowano:
Autor:

Weselny porządek w epoce COVID-19. Zabawa w maseczkach i bez seniorów! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na weselach bawić się będziemy w maseczkach, a seniorów nie będziemy mogli zaprosić na tak ważną uroczystość. Rząd planuje obostrzenia w branży ślubnej.

O obostrzeniach przy organizacji imprez weselnych napisała "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk powiedziała, że wesela mają być przede wszystkim bezpieczne. Jednocześnie rząd rozumie, że każdy chce aby w weselach brali udział seniorzy, ale pandemia wymusza konieczność odseparowania ich od tego rodzaju imprez. Nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

- Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo.

- mówi Olga Semeniuk na łamach "Rzeczpospolitej".

W wytycznych opracowanych przez ministrów i Główny Inspektorat Sanitarny może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Wiceminister Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników. To nie jest koniec zmian. Wkrótce poznamy nowe zasady noszenia maseczek w miejscach publicznych. Najprawdopodobniej wzrosną kary za nieprzestrzeganie zasad zarówno dla obywateli, jak i właścicieli sklepów czy restauracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE