Reklama

Warunki zwolnień w Tesco nie do zaakceptowania

Opublikowano:
Autor:

Warunki zwolnień w Tesco nie do zaakceptowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2200 pracowników Tesco, w tym sklepu w Rzeszowie, straci pracę. 12 sierpnia odbyło się spotkanie przedstawicieli brytyjskiej sieci ze związkami zawodowymi, które miało rozstrzygnąć , na jakich warunkach odbędą się zwolnienia grupowe. Strony nie doszły do porozumienia. Co dalej?

1 sierpnia  NSZZ „Solidarność” otrzymało pismo od Tesco Polska, w którym informuje o „zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników”. W grę wchodzą  zwolnienia grupowe w hipermarketach: Rzeszów, ul. Powstańców Warszawy, Żary, ul. Broni Pancernej, Gliwice (Helikal) i Tychy, ul. Towarowa.

Na stanowiskach podstawowych pracę stracą 1923 osoby, na stanowiskach kierowniczych – 231 osób.

Pierwsze zwolnienia w sklepach, w tym w Rzeszowie, rozpoczną się 22 sierpnia i potrwają do 31 października. Przy zwolnieniach Tesco będzie brało pod uwagę: kwalifikacje zawodowe, dyspozycyjność, czy pracownik w ostatnim roku pracował nienagannie, jaka jest jego sytuacja osobista, a także jego indywidualne podejście do klientów.

- Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę

- poinformował związek zawodowy Tesco Polska. Pracownicy mogą liczyć na odprawy pieniężne „w wysokości zgodnej z postanowieniami Ustawy.”

12 sierpnia we Wrocławiu odbyły się konsultacje między Przedstawicielami Tesco Polska a wszystkimi Organizacjami Związkowymi działającymi w Tesco Polska. Strony miały uzgadniać warunki zwolnień.

- Podczas spotkania ws. konsultacji zwolnień grupowych nie uzgodniono warunków, na których zostaną zwalniani Pracownicy. Pracodawca nie przedstawił propozycji warunków zwolnień, która byłaby możliwa do zaakceptowania, nie przedstawił również danych, które uzasadniały zwolnienie z pracy niemal 2200 Pracowników. Kolejna tura negocjacji odbędzie się 20 sierpnia w Krakowie

- poinformowało NSZZ Solidarność Tesco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE