Reklama

W Sanoku zaczną budować więzienie [FOTO]

Opublikowano: śr, 19 cze 2019 23:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstanie tu jeden z najnowocześniejszych zakładów karnych. Będzie przeznaczony dla tysiąca osadzonych. Byliśmy na miejscu, gdzie ma stanąć ten obiekt.

Końcem 2018 roku Służby Więzienne ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej inwestycji. Przetarg wygrało konsorcjum - Urban Project sp. z o. o. z Sanoka (lider) i Studio Architektury Archi Group Chrobak Marek z Rzeszowa. Konsorcjum wygrało z ofertą w cenie brutto - 2 649 397 zł.
Inwestycja może kosztować nawet ćwierć miliarda złotych.

Pierwsza łopata na placu budowy zostanie wbita jesienią tego roku, a gotowy obiekt oddany będzie do użytku w grudniu 2021 roku.

Będzie to nowoczesna jednostka więzienna typu zamkniętego na ponad 11-hektarowej działce przy ul. Stróżowskiej, która pomieści około tysiąca więźniów, z halą produkcyjną i czterema pawilonami mieszkalnymi dla osadzonych. Powstanie również część administracyjna i gospodarcza, magazyny, garaże, warsztaty, kuchnia, gabinety służby zdrowia i pomieszczenia, w których pełni się służbę.

Dodatkowo stworzona zostanie cała infrastruktura, czyli wszelkiego rodzaju cele mieszkalne, świetlice zajęciowe, gabinety psychologów i wychowawców czy pola spacerowe. Szacuje się, że w ramach programu „Praca dla więźniów” w nowym więzieniu zatrudnienie znajdzie 300-600 osadzonych, około 270 pracowników mundurowych i około 80 pracowników cywilnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.