Reklama

W Rzeszowie 15 biskupów poparło metropolitę krakowskiego po fali krytyki

Opublikowano:
Autor:

W Rzeszowie 15 biskupów poparło metropolitę krakowskiego po fali krytyki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 biskupów obecnych na spotkaniu świątecznym w Rzeszowie skierowało do abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, otwarty list poparcia i solidarności. - Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej – napisali hierarchowie.

Abp Marek Jędraszewski był we wtorek, 24 grudnia, gościem Telewizji Republika. Tam wypowiadał się m.in. na temat lekcji tolerancji wobec osób LGBT w szkołach - taką wprowadziła m.in. Warszawa czy "ekologizmu" będącego "sprzecznością z nauką Kościoła katolickiego" i "powrotem do Engelsa".

- To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki [od. red.: chodziło o Gretę Thunberg], to coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych

- mówił na wizji.

Takie przekonania, według metropolity krakowskiego, są sprzeczne z Biblią, w której napisano "czyńcie sobie ziemię poddaną”, a "Adam panuje nad zwierzętami".

- Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga - stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka

- powiedział abp Marek Jędraszewski.

Po tych słowach wylała się fala krytyki na duchownego. Ale w jego obronie stanęło 15 arcybiskupów i biskupów, którzy spotkali się w Rzeszowie 28 grudnia. Podpisali krótki list poparcia dla działalności abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

- Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej

– napisali hierarchowie podkreślając, że „zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga”.

List podpisali: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski; abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski; abp Adam Szal, metropolita przemyski; abp Józef Michalik, senior archidiecezji przemyskiej; abp Stanisław Nowak, senior archidiecezji częstochowskiej; bp Andrzej Jeż, biskup tarnowski; bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski; bp Marian Rojek, biskup zamojsko-lubaczowski; bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski; bp Kazimierz Górny, senior diecezji rzeszowskiej; bp Jan Śrutwa, senior diecezji zamojsko-lubaczowskiej; bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy rzeszowski; bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy przemyski; bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy zamojsko-lubaczowski oraz bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy częstochowski.

Prezentujemy pełną treść listu:

W Rzeszowie, w dn. 28 XII 2019 r.

 

Drogi Arcybiskupie Marku,

Metropolito Krakowski

Jako biskupi zgromadzeni na spotkaniu świątecznym solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej.

Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga.

Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie.

 

abp Adam Szal

bp Jan Wątroba

abp Mieczysław Mokrzycki

abp Wacław Depo

abp Józef Michalik

bp Marian Rojek

bp Stanisław Jamrozek

bp Kazimierz Górny

abp Stanisław Nowak

bp Krzysztof Nitkiewicz

bp Andrzej Jeż

bp Jan Śrutwa

bp Mariusz Leszczyński

bp Andrzej Przybylski

bp Edward Białogłowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE