Reklama

W przychodni nie będzie szczepień bo... za późno się zgłosili

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W przychodni nie będzie szczepień bo... za późno się zgłosili - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości NZOZ w Pustkowie-Osiedlu (powiat dębicki) nie będzie szczepić na koronawirusa z powodu zbyt późnego zgłoszenia się do programu.

O tym fakcie oficjalnie poinformował Urząd Gminy Dębica. Na stronie urzędu czytamy:

- Mimo dużej ilości pracowników NZOZ oraz z uwagi na zaniedbania wynikające ze zgłoszenia punktu po terminie, nie znalazł się on na "Mapie punktów szczepień" przeciwko COVID-19.

Urząd Gminy Dębica jednocześnie zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby w Pustkowie-Osiedlu odbywało się szczepienie na koronawirusa. Gmina nie pozostawia na tamtejszym NZOZ suchej nitki i twierdzi, iż brak szczepień to decyzja kierownictwa kliniki.

- Zarówno w Pustkowie – Osiedlu jak i w Pustkowie nie będą wykonywane szczepienia. Oznacza to, że bardzo duża część północnej części Gminy Dębica pozostaje bez wsparcia w tym zakresie. Niezrozumiałe jest, że pomimo uzgodnień, kierownictwo NZOZ w Pustkowie podjęło decyzję o braku udziału w Narodowym Programie Szczepień, pozbawiając tym samym dostępu do niego, mieszkańcom Gminy, na którym terenie działa ośrodek. Efektem takich działań jest między innymi wzrost kosztów po stronie Gminy ze względu na dowóz osób (kwalifikujących się do tego) z dalszych miejscowości do najbliższego im punktu szczepień. Jest możliwość wypowiedzenia umowy.

- czytamy na stronie gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy