Reklama

W Przemyślu funkcjonowała "karuzela vatowska"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. KWP Przemyśl

W Przemyślu funkcjonowała "karuzela vatowska" - Zdjęcie główne

foto fot. KWP Przemyśl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć osób, zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Podejrzani, w ramach "karuzeli vatowskiej" wyłudzili na szkodę Skarbu Państwa ponad 100 tys. złotych.

Pierwsze podejrzenia wyłudzania podatku VAT przez spółkę handlową działającą w branży budowlanej pojawiły się w 2018 roku.Wtedy wpłynęło ono Urzędu Skarbowego w Przemyślu. Badane nieprawidłowości dotyczyły deklaracji dla podatku od towarów i usług złożonych za maj i czerwiec 2015 r.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Rzeszowie rozpoczęli gromadzenie dowodów przestępczej działalności osób związanych ze spółką handlową mającą siedzibę w Przemyślu. W toku śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu ustalili, że udziałowcy i pracownicy spółki wykorzystywali wystawioną przez inne podmioty gospodarcze nierzetelną dokumentację sprzedaży smartfonów, notebooków i obiektywów. Na tej podstawie potwierdzali nieprawdę w dokumentach sprzedażowych, mających znaczenie dla rozliczania podatku VAT.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy