Reklama

W PRL skazany na więzienie. Zmarł ks. Władysław Drewniak

Opublikowano:
Autor:

W PRL skazany na więzienie. Zmarł ks. Władysław Drewniak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po długiej walce z chorobą zmarł ksiądz Władysław Drewniak – emerytowany proboszcz parafii w Gorzycach, działacz niepodległościowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek po długiej i ciężkiej chorobie w szpitalu w Stalowej Woli zmarł ksiądz Władysław Drewniak. Miał 71 lat.

Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, w 1972 otrzymał święcenia kapłańskie. Na początku służył w diecezji przemyskiej. Od 1984 roku w diecezji sandomierskiej: proboszcz w Parafii Świętego Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach Tarnobrzeskich (do 2014 roku), katecheta młodzieży szkół średnich, animator Ruchu Światło-Życie, organizator rekolekcji.

Opiekun członków jarosławskiej nielegalnej organizacji Niezależne Zrzeszenie Wolność, Równość, Niepodległość. W 1982 roku aresztowany, przetrzymywany w Areszcie Śledczym w Załężu koło Rzeszowa. Skazany przez Wojskowy Sąd Garnizonowy w Rzeszowie na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata i grzywnę. Po opuszczeniu aresztu z powodzeniem kontynuował swoją kapłańską misję. W 30. rocznicę kapłańskiej posługi, władze gminy nadały księdzu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek, 23 sierpnia o godzinie 11 w Parafii Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach. Ksiądz Władysław Drewniak spocznie na cmentarzu parafialnym w Gorzycach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE