Reklama

W Pratt&Whitney Rzeszów zaczynają zwalniać. Co firma oferuje na do widzenia?

Opublikowano:
Autor:

W Pratt&Whitney Rzeszów zaczynają zwalniać. Co firma oferuje na do widzenia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 sierpnia br. pierwsi pracownicy Pratt&Whitney Rzeszów otrzymają zwolnienia. Docelowo takie pismo trafi do 330 os. z produkcji.  Firma poza ustawowymi odprawami oferuje swoim byłym pracowników indywidualne konsultacje z pośrednikami pracy. 

O zwolnieniach grupowych u jednego z największych producentów branży lotniczej w regionie pisaliśmy już wcześniej w artykule pt. W Pratt&Whitney grupowe zwolnienia. Od dzisiaj firma zaczęła wręczać wypowiedzenia umów. Spośród 4,5 tys. osób ogółem zatrudnionych, pisma kończące współpracę trafią do 330 pracowników.

Okazuje się, że firma nie zamierza pozostawiać swoich pracowników „na pastwę losu” i poza ustawowymi odprawami będzie także coś „ekstra”. Co udało się wynegocjować związkom zawodowym?


- Oprócz ustawowych odpraw będą także pakiety odpraw od firmy, których wielkość jest uzależniona od stażu pracy.


- wyjaśnia Andrzej Czarnecki, rzecznik Pratt&Whitney w Rzeszowie i dodaje:


- Poza tym pracownicy otrzymają specjalne pakiety i możliwość indywidualnych konsultacji z pośrednikami pracy. 

Zgodnie z ustawą mówiącą o odprawach z tytułu zwolnień grupowych, odprawę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia otrzymuje osoba zatrudniona u danego pracodawcy krócej niż 2 lata. Dwumiesięczne wynagrodzenie otrzymają pracownicy zatrudnieni od 2 do 8 lat. Na najwyższą stawkę mogą liczyć osoby pracujące w tym samym miejscu pracy od ponad 8 lat (trzymiesięczne wynagrodzenie). Warto także dodać, że maksymalna wysokość odprawy wypłacanej w ramach zwolnienia grupowego w 2020 r. wynosi 15-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Przypomnijmy, że firma zdecydowała się na grupowe zwolnienia w wyniku pandemii koronawirusa, która wpłynęła na prawie 80 proc. spadek ruchu pasażerskiego, w związku z czym zapotrzebowanie na produkty, które dotychczas dostarczał Pratt&Whitney zostało znacznie zniwelowane. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE