Reklama

W niedzielę słowa Roty wybrzmią ustami żołnierzy WOT

Opublikowano: pt, 5 lip 2019 07:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę, 7 lipca, o godzinie 12.30 na rynku w Lubaczowie odbędzie się druga w tym roku przysięga Terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług". Słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 180 żołnierzy.

Przysięgę poprzedzi msza święta w Konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie, która rozpocznie się o godzinie 11.00, następnie około godziny 12.30 uroczystości przeniosą się na rynek w Lubaczowie, gdzie Terytorialsi będą przysięgać na pierwszy historyczny sztandar bojowy Inspektoratu Rzeszowskiego Armii Krajowej, który w 105. rocznicę urodzin patrona brygady powierzono w opiekę 3.PBOT.

Uroczystości towarzyszyła będzie asysta honorowa wystawiona przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” oraz Orkiestra Wojskowa z Lublina.

To wyjątkowa przysięga, ponieważ wezmą w niej udział najmłodsi żołnierze, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci i nauczyciele, którzy postanowili wakacje spędzić z WOT. Tuż obok centralnych obchodów będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy (quady, motocykle, sprzęt noktowizyjny oraz broń snajperską) będący na wyposażeniu brygady.

Ponadto wystawione zostanie stoisko promocyjne, gdzie będzie można porozmawiać o nowotworzonej formacji, szkoleniu Terytorialsów w czasie ćwiczeń rotacyjnych i zintegrowanych. Dodatkowo chętni będą mogli zaczerpnąć informacje, jakie kroki należy wykonać, aby wstąpić do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przysięga wojskowa jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które tym razem odbyło się na poligonie w Nowej Dębie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.