Reklama

W czwartek startuje 29. Rajd Rzeszowski

Opublikowano:
Autor:

W czwartek startuje 29. Rajd Rzeszowski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 98 załóg (82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier) znalazło się na listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej rundy sezonu RSMP 2020, która rozpocznie się już w najbliższy czwartek.

6 października 2019 zakończył się Rajd Dolnośląski, zamykający ubiegłoroczne zmagania Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Od tamtego dnia trwa przymusowa przerwa w RSMP, spowodowana pandemią Covid-19. Rajdy na tym szczeblu nie zostały jeszcze w roku 2020 wznowione, bowiem obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne wymusiły na organizatorach przełożenie Rajdu Świdnickiego (17-19 kwietnia) oraz odwołanie Rajdu Nadwiślańskiego (8-10 maja) i Rajdu Polski (26-28 czerwca). Zrezygnowano także z rundy na Litwie – Rajdu Żemajtija (5-7 czerwca). "Rajdowy post" potrwa jeszcze do 6-8 sierpnia 2020, a więc do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego.

– Dziesięciomiesięczna pauza w kalendarzu RSMP sprawiła, że środowisko sportu samochodowego stęskniło się za rajdami. Z tym większą radością zapowiadamy MARMA 29. Rajd Rzeszowski, pierwszą imprezę tegorocznego cyklu, którą uda się przeprowadzić dzięki stopniowemu łagodzeniu przez władze rygorów ochronnych. Dzięki temu ocalimy RSMP 2020, których kalendarz imprez obejmie ostatecznie cztery rundy. Oprócz Rajdu Rzeszowskiego widnieją w nim Rajd Śląska (10-12 września), 48. Rajd Świdnicki KRAUSE (2-4 października) oraz słowacki Rally Košice (16-18 października)

– wylicza Jarosław Noworól, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora rajdu i zarazem przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM.

Co, gdzie i kiedy?

Rajdową atmosferę będzie można na nowo poczuć już w czwartkowy wieczór (6 sierpnia, godz. 19:50), kiedy to, na rzeszowskim rynku, odbędzie się uroczyste otwarcie rajdu. Także w tym miejscu zawody zostaną oficjalnie zakończone podczas ceremonii mety, która rozpocznie się w sobotę (8 sierpnia), o godz. 15:15. - W piątek (7 sierpnia) uczestnicy rajdu zmagać się będą z "oesami" w Pstrągowej (15,60 km) i Lubeni (17,45 km) oraz w samym centrum Rzeszowa (2,00 km), gdzie wieczorem odbędzie się widowiskowy odcinek super specjalny. W sobotę (8 sierpnia) rywalizacja przeniesie się do Zawadki (18,53 km) i Zagorzyc (14,22 km).

–Bazą imprezy będzie Rzeszów, zaś strefę serwisową ulokowaliśmy w kompleksie przy hali sportowej "Podpromie". Trasę poprowadziliśmy drogami powiatów rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. Jej długość wynosi ponad 430 km, z czego 133 km stanowią próby sportowe; jest ich w naszym programie łącznie dziewięć. To w większości odcinki specjalne znane zawodnikom i kibicom z poprzednich lat, czasem w nieco zmienionej konfiguracji

– podaje Łukasz Biegus, dyrektor zawodów.

Organizatorzy informują, że MARMA 29. Rajd Rzeszowski będzie rozegrany przy bezwarunkowym spełnieniu niezmiennie obowiązujących rygorów sanitarnych i epidemiologicznych. Będą one obejmować zawodników i ich zespoły, organizatorów i komisarzy oraz służby porządkowe, a także – co zrozumiałe – widzów. Rajd Rzeszowski, to po Rajdzie Polski, zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC), druga największa impreza rajdowa w naszym kraju, gromadząca co roku na starcie najlepszych polskich kierowców rajdowych i wielu utytułowanych zawodników z zagranicy. Warto dodać, że przy MARMA 29. Rajdzie Rzeszowskim odbędzie się także 6. Rajd Rzeszowiak, rajd okręgowy zaliczany do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

[email protected]
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE