Reklama

Uzdrowiska wkrótce wznawiają swoją działalność. Sprawdź co musisz zrobić przed wyjazdem!

Opublikowano:
Autor:

Uzdrowiska wkrótce wznawiają swoją działalność. Sprawdź co musisz zrobić przed wyjazdem! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uzdrowiska wznowią działalność od 15 czerwca. Wielu pacjentów z powiatu mieleckiego czekało na tę decyzję. Osoby czekające na leczenie uzdrowiskowe będą mogły je rozpocząć lub kontynuować, jeśli były zmuszone je przerwać z powodu pandemii. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnia, że leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:

- mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca – realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania;
- mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca;
- musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni) oraz kolejnym pacjentom czekającym na rozpoczęcie leczenia.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Szczegółowe informacje i adresy punktów pobrań, w których można wykonać test, dostępne są na stronach oddziałów wojewódzkich NFZ i pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800-190-590.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE