Reklama

Uzbrojony chory psychicznie zatrzymany na Podkarpaciu [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Uzbrojony chory psychicznie zatrzymany na Podkarpaciu [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Było tak, jak przypuszczaliśmy - Janusz D. kierował się w stronę Podkarpacia po tym, jak zbiegł policji, którą wcześniej zaatakował. Dziś, 13 sierpnia, po bardzo intensywnych poszukiwaniach znaleziono go w lesie w naszym województwie.

Przypomnijmy, policjanci zostali skierowani na interwencję domową w gminie Potok Górny, podczas której 42-letni mężczyzna miał grozić najbliższym siekierą. Po przybyciu na miejsce zaatakował on interweniujących policjantów, uszkodził radiowóz i  poszczuł ich psem. Po użyciu przez policjantów paralizatora oraz broni palnej mężczyzna zbiegł do lasu w okolicach miejscowości Naklik. Pobiegł za nim jego pies "wilczur".

Policja prosiła świadków, by nie zbliżali się do mężczyzny, który leczył się psychiatrycznie, ale od jakiegoś czasu nie brał leków. Stąd jego agresja. Janusz D. - według policji - bardzo niebezpieczny i nie panujący nad swoim zachowaniem ukrywał się od soboty do dziś, 13 sierpnia w lasach, docierając do miejscowości Bystre w województwie podkarpackim. 42-latka zlokalizowały kamery termowizyjnej umieszczone w śmigłowcu policyjnym. W ten sposób policjanci przeszukali ponad 160 hektarów okolicznych lasów.

- W akcję poszukiwawczą zaangażowana była cała jednostka biłgorajskiej policji, ze wsparciem policjantów z Komendy Wojewódzkiej z Lublina i Komendy Głównej. Ponadto w poszukiwaniach uczestniczył śmigłowiec z kamerą termowizyjną, kamery policyjne, drony, psy tropiące. Janusz D. został zatrzymany we wtorek przed południem. Kilka kilometrów od domu, we wsi Bystre na terenie województwa podkarpackiego

- poinformowała stacja TVN24.

Zatrzymany nie stawiał oporu, według doniesień medialnych. Z policjantami i sanitariuszami rozmawiał spokojnie. Lubelska policja poinformowała jednak, że mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie widły, z którymi szedł w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci użyli wobec niego środków przymusu.

ZOBACZ FILM:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE