Reklama

UWAGA! Mieszkańcy Lipy! Po wsi grasują OSZUŚCI! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Mieszkańcy Lipy! Po wsi grasują OSZUŚCI! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy informację dla mieszkańców Lipy w powiecie stalowowolskim! Nie dajcie się nabrać na oszustwa "na policjanta" i "na wnuczka"! We wsi 3 lutego grasują oszuści! Dowiedzieliśmy się, że co najmniej jedna osoba właśnie dziś straciła majątek życia!

AKTUALIZACJA, 4 lutego

- Od początku roku do stalowowolskiej policji wpłynęło 16 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, dwie osoby zostały oszukane

- przekazuje nam sierż. szt. Małgorzata Kania, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Funkcjonariuszka potwierdza, że 3 lutego na terenie gminy Zaklików doszło do wyłudzenia tą metodą znacznej sumy pieniędzy. Zaznacza, że policja prowadzi czynności w tej sprawie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dwie młode kobiety podające się za prokuratorów miały wyłudzić od mieszkanki gminy 160 tysięcy zł. Grając na jej emocjach, w sposób zaplanowany i z premedytacją oszukały ją informując, że bliska jej osoba miała wypadek, w której zginął człowiek. Oczywiście nie było to prawdą. Jednak nim udało jej się to zweryfikować, kobiety zniknęły razem z pieniędzmi. Mieszkanka gminy zgłosiła oszustwo na policję.

- Przestępstwo oszustwa tj. 286 kk zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

- poinformowała nas sierż. szt. Małgorzata Kania.

--

3 lutego:

Podkarpaccy policjanci PRZYPOMINAJĄ!

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach, nigdy też nie żądają przekazania pieniędzy, ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu. Do zdemaskowania oszustów wystarczy odrobinę sceptycyzmu i zweryfikowanie opisywanej historii.  Może to być wizyta w jakiejkolwiek jednostce policji, ale wystarczy również kontakt telefoniczny z policją lub krewnym rzekomo pilnie potrzebującym pieniędzy (ale nie po przekazaniu pieniędzy oszustom, a przed!!!). Należy jednak pamiętać aby w przypadku rozmowy telefonicznej skutecznie przerwać połączenie z dzwoniącym oszustem. 

Do sprawy będziemy wracać!

Przypomnijmy również, że w całym województwie mamy obecnie już kilkadziesiąt przypadków wyłudzeń pieniędzy na astronomiczne sumy pieniężne!

Przekaż informację dalej, by inni mieszkańcy nie dali się nabrać na takie oszustwo!

UWAGA! Apel stalowowolskiej policji:

 

Stalowowolska Policja ponownie ostrzega przed oszustami. Dyżurny komendy odebrał zgłoszenia dotyczące usiłowania oszustwa „na wnuczka”. Z relacji zgłaszających wynikało, że na telefon stacjonarny dzwonił roztrzęsiony mężczyzna podający się za krewnego i informował rozmówców o wypadku z prośbą o szybką pomoc finansową. Niewykluczone, że próby będą się powtarzać. Apelujemy o szczególną ostrożność.

Aby nie stać się ofiarą oszusta działającego metodą "na WNUCZKA”, „na POLICJANTA” - pamiętaj:

  •     nigdy pochopnie nie przekazuj pieniędzy osobom podającym się za krewnych,
  •     funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy,
  •     zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc” kontaktując się bezpośrednio z osobami najbliższymi, a w przypadku rzekomych policjantów, z dyżurnym najbliższej jednostki Policji,
  •     nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o przechowywanych pieniądzach, o swoich planach życiowych, czy też o członkach twojej rodziny,
  •     jeżeli ktoś zadzwoni do Ciebie z taką prośbą i istnieje podejrzenie, że jest to oszust, natychmiast powiadom policję pod numerem telefonu 112.

 Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE