Reklama

Umowa na kredyt restrukturyzacyjny dla przemyskiego szpitala została podpisana [FOTO]

Opublikowano: pt, 24 kwi 2020 19:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu zawarł umowę kredytową na 93 mln złotych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. To Bardzo dobry finał pilotażowego projektu restrukturyzacji szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu – mówi Stanisław Kruczek, członek zarządu.

Umowa kredytowa opiewa na 93 mln zł. Została podpisana 23 kwietnia w przemyskim szpitalu w specjalnie zaaranżowanym otoczeniu, z zachowaniem wszystkich wymaganych zaleceniami procedur. 

– Podpisanie tej umowy finalizuje pierwszą w Polsce kompleksową restrukturyzację zadłużenia i reorganizacji szpitali wojewódzkich.

– mówi Stanisław Kruczek.

Przemyski szpital rozmowy z BGK w sprawie kredytu rozpoczął jeszcze w 2016 r. Jest to kolejna placówka, która podpisała taką umowę na Podkarpaciu na podobnych, bardzo korzystnych  zasadach, jak w przypadku pozostałych szpitali. 

– Podpisanie tej bardzo oczekiwanej umowy doszło do skutku dzięki staraniom marszałka Władysława Ortyla oraz całego zarządu województwa, który zdecydował  o poręczeniu przez Samorząd Województwa Podkarpackiego kredytów restrukturyzacyjnych we wszystkich szpitalach wojewódzkich.

– dodaje wicemarszałek Piotr Pilch

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE