Reklama

„Ukryta opcja PiS-owska” w partii Gowina. Podkarpaccy działacze stoją murem za ministrem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: https://pjg.org.pl/

„Ukryta opcja PiS-owska” w partii Gowina. Podkarpaccy działacze stoją murem za ministrem - Zdjęcie główne

foto https://pjg.org.pl/

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Adam Bielan został zawieszony w prawach członka partii Jarosława Gowina, ale uważa, że decyzja jest niezgodna ze statusem partii. "To ja reprezentuję Porozumienie" - tłumaczył na antenie radia RMF FM Adam Bielan.

W partii Jarosława Gowina wybuchła wojna domowa. Na jednym froncie konfliktu stoi obecny prezes Porozumienia, na drugim europoseł Adam Bielan, który uważa, że  kadencja Gowina wygasła trzy lata temu, dlatego to on - jako przewodniczący konwencji krajowej - pełni obowiązki prezesa.

Po stronie ministra pracy, rozwoju i technologii jest większość parlamentarzystów z partii, włącznie z podkarpackim zarządem Porozumienia, na którego czele stoi Stanisław Kruczek, członek zarządu Województwa Podkarpackiego

- Zarząd Okręgu nr 23 wyraża swoje pełne zaufanie i poparcie dla Prezesa Jarosława Gowina oraz podejmowanych przez niego działań we współpracy z władzami krajowymi partii. Jesteśmy przekonani, iż dotychczasowe działania naszej partii oraz osobiście Prezesa Jarosława Gowina dobrze służą Polsce i dorobku tego nie można roztrwonić przez niezrozumiałe dla opinii publicznej spory.  

- czytamy w oświadczeniu zarządu okręgu nr 23 Porozumienia.

W piątek po południu na koncie Porozumienia na Twitterze pojawiło się oficjalne oświadczenie członków partii.

— Porozumienie (@Porozumienie__) February 5, 2021

„Ukryta opcja PiS-owska”

Konflikt obu polityków sięga prawie rok wstecz, gdy trwał spór o termin wyborów prezydenckich. Gowin żądał przesunięcia wyborów o dwa lata, ostatecznie godząc się na odbycie ich 23 czerwca 2020 r. Bielan, podobnie jak politycy Prawa i Sprawiedliwości, był zwolennikiem wyborów korespondencyjnych 10 maja. 

- Wedle stronników Gowina Bielan to "ukryta opcja PiS-owska", która "rozbija partię od środka". Wedle stronników Bielana Gowin "oderwał się od rzeczywistości" i "stosuje metody Tuska w wycinaniu konkurentów".

- czytamy na łamach portalu Gazeta.pl.

O zawieszeniu europosła w prawach członka Porozumienia poinformowano 5 lutego. Stosunkiem głosów 24 do 2 zarząd partii przegłosował wniosek o zawieszenie Adama Bielana. Oprócz tego zawieszeni zostali Arkadiusz Urban, Marcel Klinowski oraz Anna Jóźwiak. Sojusznicy Bielana twierdzą, że 11 osób nie brało udziału w głosowaniu i podważają jego ważność.

- Czy więc za wczorajszą eskalacją konfliktu wewnątrz partii Gowina stoi PiS? Adam Bielan od dawna jest uważany za "wolny elektron" krążący po Zjednoczonej Prawicy, który tylko formalnie jest członkiem Porozumienia. Uchodzi za szarą eminencję obozu władzy i zaufanego człowieka Jarosława Kaczyńskiego.

- pisze Kamil Dziubka na łamach portalu Onet.pl.

Przeciwnicy Gowina wnieśli sprawę do sądu koleżeńskiego, ponieważ twierdzą, że wicepremier bezprawnie poszerzył prezydium partii o swoich sojuszników. Trudno jednak przypuszczać, żeby afera Porozumienia skończyła się na sądzie koleżeńskim. Zgodnie z ustawą o partiach politycznych wszelkie wątpliwości dotyczące realizacji statutu partii rozstrzyga Sąd Okręgowy w Warszawie.

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy