Reklama

Uderzyli w nielegalnych handlarzy materiałami wybuchowymi! Akcja była prowadzona także na Podkarpaciu! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Uderzyli w nielegalnych handlarzy materiałami wybuchowymi! Akcja była prowadzona także na Podkarpaciu! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejęcie 25 kilogramów mieszanin wybuchowych oraz 1 litr płynnego materiału wybuchowego, a także 110 kilogramów oraz 17 litrów substancji mogących posłużyć do wytwarzania materiałów pirotechnicznych, jak również 14 samodziałowych urządzeń wybuchowych, to efekt ostatnich działań Centralnego Biura Śledczego Policji. W akcji, w której wzięło udział ponad 100 policjantów CBŚP, wsparcia udzielili funkcjonariusze ABW, a także eksperci z laboratoriów kryminalistycznych, jak również policyjni minerzy-pirotechnicy oraz technicy kryminalistyki z wielu komend wojewódzkich policji.

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z wielu zarządów terenowych Centralnego Biura Śledczego Policji, przeprowadzili kolejną akcję i sprawdzili kilkanaście osób, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych.

W działania było zaangażowanych ponad 100 funkcjonariuszy. Przeszukano 23 posesje oraz lokale mieszkalne, na terenie województw: podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, małopolskiego, łódzkiego, podlaskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. W akcji policjantów CBŚP wspierali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, jak również laboratoriów kryminalistycznych oraz policyjni minerzy-pirotechnicy i technicy kryminalistyki z wielu komend wojewódzkich policji. W działaniach został wykorzystany specjalistyczny sprzęt używany przez pirotechników CBŚP: pojazd służący do transportu materiałów niebezpiecznych, a także analizatory materiałów wybuchowych.

Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli: 25 kilogramów gotowych mieszanin wybuchowych oraz 1 litr płynnego materiału wybuchowego. Zabezpieczono także 110 kilogramów substancji mogących posłużyć do wytwarzania materiałów pirotechnicznych oraz 17 litrów takich substancji, jak również 14 samodziałowych urządzeń wybuchowych.

Zabezpieczone w trakcie działań substancje chemiczne zostaną poddane szczegółowym badaniom przez biegłych. W przypadku wydania przez nich opinii, że są to materiały wybuchowe lub prekursory materiałów wybuchowych, których posiadanie jest zabronione, osobom u których je zabezpieczono może grozić odpowiedzialność karna z artykułu 164 i 171 Kodeksu Karnego, a także z artykułu 12 Ustawy o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych. Za te przestępstwa może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE