Autor:

Udany sezon dla tarnobrzeskiego żeglarstwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zawodniczki z tarnobrzeskiej Kotwicy plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w Polsce i sięgają po najwyższe trofea w kraju i Europie.

W miniony weekend na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrane zostały ostatnie regaty sezonu. Udział w nich wzięło 52 zawodników z 6 klubów z Polski i oraz 2 kluby ze Słowacji. Nie zawiodły zawodniczki tarnobrzeskiej Kotwicy zajmując pierwsze miejsce w klasie Laser 4,7 oraz pierwsze i drugie miejsce w klasie Optimist.

W klasie Laser 4,7 wygrała Aleksandra Mac z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, zwyciężając z dużą przewagą nad konkurencją we wszystkich sześciu wyścigach. Zawodniczka od kilku lat jest w kadrze wojewódzkiej juniorów w żeglarstwie, jest uczennicą IX LO w Rzeszowie i mimo, że jest rzeszowianką trenuje w tarnobrzeskiej Kotwicy. Drugie miejsce w tej klasie zajęła Izabela Legutko z KS Wiaterni Nowy Targ, a trzecie miejsce jej klubowy kolega Kacper Urzędowski.

W klasie Optimist w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Blanka Bobula, drugie miejsce Zofia Michałeczko – obydwie z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg. Na trzeciej pozycji uplasowała się Urszula Skowrońska z UKS Zalew Kielce. W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Kuraś z KŻ Horn Kraków, drugie miejsce zajął zawodnik ze Słowacji, Michal Rolik z TJ Slavia DK, trzeci był Piotr Kuźniarski z KŻ Horn Kraków.

Oto najważniejsze sukcesy Jacht Klubu Kotwica w 2019 roku: brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Hyeres (Francja) w klasie Laser 4,7; srebrny medal Mistrzostw Polski w żeglarskich sprintach w klasie Laser 4,7; złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w klasie Laser 4,7; złoty medal Mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie Laser Radial w kat. Junior Młodszy; srebrny medal Mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie Laser Radial w kat. Juniorów; srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików; złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 w klasie Laser 4,7; pierwsze miejsce w finale Pucharu Polski i zdobycie Pucharu Polski 2019 w klasie laser 4,7.