Reklama

Uczniowie szkół idą z protestem kobiet! Oburzenie liderki Konfederacji

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie szkół idą z protestem kobiet! Oburzenie liderki Konfederacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto mógł się spodziewać, że jeden wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywoła, aż taką falę protestów.

Uczniowie szkół średnich na Podkarpaciu idą razem ze strajkującymi kobietami.

Pogrzeb Praw Kobiet, Strajk Kobiet - w całym kraju tłumy dają wyraz swojemu niezadowoleniu z zaostrzania przepisów aborcyjnych. W środę, 28 października, na pikietach pojawią się także uczniowie szkół średnich. Wiemy, że w niemal każdej placówce na Podkarpaciu część uczniów postanowiła nie brać udziału w lekcjach online.

Dumę z tego powodu postanowiono oficjalnie wyrazić w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. Tym samym szkoła wspiera postanowienie uczniów!

 

Po ukazaniu się te informacji na swoim Facebooku stanowcze "nie" takiemu postępowaniu, zwłaszcza ze strony dyrekcji "Małego Księcia" powiedziała tarnobrzeska liderka Konfederacji Małgorzata Zych.

- Trzeba sobie zadać pytanie gdzie w tej sytuacji jest Kuratorium Oświaty, gdzie jest Minister Edukacji Narodowej gdzie jest Prezydent Dariusz Bożek były dyrektor szkoły i wychowawca młodzieży gdy na ulicach Tarnobrzega podobnie jak w całej Polsce dochodzi do gorszenia naszych dzieci, młodzieży oraz gdy uczniowie rezygnują z lekcji na znak solidarności z protestami proaborcyjnymi. Nie dość że na marszach szerzone są postawy proaborcyjne to robione jest to pod hasłami wulgarnymi, dochodzi do profanacji kościołów. Można protestować ale nie w takiej formie. Dyskusyjne również wydaje się wykorzystywanie młodzieży do tego typu protestów. A popieranie ich w takiej formie oraz wyrażanie przez dyrekcję "Małego Księcia" dumy z powodu opuszczania przez uczniów lekcji jest niedopuszczalne. Obowiązkiem nauczyciela jest wychowanie młodzieży w oparciu o powszechnie przyjęte normy etyczne a nie zachęcanie do opuszczania zajęć i uczestniczenia w protestach a zwłaszcza tych których forma i treść budzi tak powszechne oburzenie społeczne.


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE