Reklama

Uciekł z Ameryki, poszukiwał go Interpol. Wpadł na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Uciekł z Ameryki, poszukiwał go Interpol. Wpadł na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 66-latek w latach 90 popełnił przestępstwo w Stanach Zjednoczonych od tamtej pory notorycznie umykał wymiarowi sprawiedliwości. Był na liście 34 najbardziej poszukiwanych przez Interpol Polaków w Europie. W końcu wpadł.

We wtorek, 4 lutego 66-latek został zatrzymany przez przemyskich policjantów. Wpadł w Sieniawie (powiat przeworski). Poszukiwany był przez Sąd Okręgowy w Przemyślu listem gończym.

Od listopada 2019 roku ukrywał się w Polsce przed organami ścigania, w 2016 roku znajdował się na liście Interpolu. Przed czym się chował? Marek J. 9 grudnia 1995 roku w stanie Illinois w USA miał spowodować śmiertelny wypadek drogowy będąc pod wpływem alkoholu.

Udawało mu się ukrywać przez długi czas, pomimo tego, że już w 2017 roku został zatrzymany na terenie Polski. Wtedy jednak nie zastosowano wobec Marka J. tymczasowego aresztu – według prokuratury na tamten moment nie było możliwości zastosowania wobec niego takiego środka.

- Pochodzący z Przemyśla Marek J. został zatrzymany wczoraj na terenie Sieniawy. Był poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia, a ostatnio z uwagi na wydanie przez Sąd Okręgowy w Przemyślu listem gończym.

- przekazuje nam Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu i dodaje:

- Czynności polskiego sądu zostały uruchomione skierowaniem wniosku o ekstradycję ze strony Stanów Zjednoczonych. W celu przeprowadzenia wobec niego postępowania karnego przez władze sądowe stanu Illinois w USA w związku z popełnionym przestępstwem w 1995 roku, polegającym na spowodowaniu w stanie nietrzeźwości wypadku w wyniku, którego zginęła osoba.

Marek J. brał udział w postępowaniu ekstradycyjnym wraz z adwokatem. Wydany wobec niego nakaz doprowadzenia nic nie wskórał, mężczyzna ukrywał się. Stąd decyzja sądu o wystawieniu listu gończego.

Mężczyzna przebywa w zakładzie karnym w Przemyślu jednak jego los już został przesądzony. Jak informuje nas Prokuratura Okręgowa w Przemyślu – postępowanie ekstradycyjne Marka J. jest już zakończone.

- 18 lutego 2019 roku Minister Sprawiedliwości wystosował postanowienie o wydaniu państwu obcemu osoby ściganej. Procedura ekstradycyjna została zakończona – pozostaje już tylko kwestia jego wykonania.

- mówi Marta Pętkowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE