Reklama

Tysiące osób z Podkarpacia z bonem turystycznym

Opublikowano:
Autor:

Tysiące osób z Podkarpacia z bonem turystycznym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 sierpnia osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W naszym województwie na bon turystyczny może liczyć aż 208 tysięcy osób. 

Po aktywacji bonu możemy nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną. Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19.

Podkarpacie na 9. miejscu 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już w całym kraju ok. 717 tys. bonów o łącznej wartości prawie 615 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w województwie mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim. Podkarpackie w rankingu aktywacji bonów zajmuje 9 miejsce w kraju


- W całym kraju beneficjenci wykonali ok. 144 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ok. 15,8 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.


- mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

W województwie podkarpackim z bonu turystycznego może skorzystać 208 tys. osób. Do tej pory na wykorzystanie dodatkowych środków zdecydowało się ponad 29 tys. osób. Na co mogą liczyć?


- Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.


- tłumaczy Wojciech Dyląg.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em na numer telefonu komórkowego (podany na PUE ZUS przy aktywacji bonu). 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE