Reklama

Tymi samochodami jeżdzą rzeszowianie. TO PRAWDA?

Opublikowano:
Autor:

Tymi samochodami jeżdzą rzeszowianie. TO PRAWDA? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spodziewałeś się, że to właśnie tymi autami najczęściej jeżdżą mieszkańcy Rzeszowa? Z analizy specjalistów rankomat.pl wynika, że to Opel Astra jest najczęściej ubezpieczanym modelem pojazdu w stolicy Podkarpacia.

- Zmotoryzowani mieszkańcy Rzeszowa właśnie ten samochód najczęściej zgłaszali do ubezpieczenia w ubiegłym roku. Średnio na ten cel przeznaczali 658 zł. Tańsze było ubezpieczenie Opla Corsy – 606 zł. Więcej płacili natomiast właściciele VW Passata (666 zł), Forda Focusa (670 zł), VW Golfa (679 zł), Audi A3 i A4 (834 zł) oraz BMW Serii 3 (920 zł)

- przekazuje Grzegorz Demczyszak, specjalista ds. PR w Rankomat.pl

Ciekawostką jest również to, że Rzeszów ma OC tańsze niż w większości miast Polski, choć na Podkarpaciu są miasta, gdzie płaci się jeszcze mniej. Średnia cena ubezpieczenia OC w Rzeszowie w 2019 roku wyniosła 614 zł. W porównaniu z pozostałymi miastami w Polsce rzeszowianie osiągnęli bardzo dobry wynik. Tańsze OC można zakupić jedynie w kilkunastu miastach, w tym w naszym województwie: w Przemyślu (568 zł) czy Stalowej Woli (557 zł). Jednocześnie województwo podkarpackie było najtańszym w kraju – średnia cena OC wyniosła 556 zł.

Dla porównania dodajmy, że najwięcej na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne musieli wydać kierowcy z Wrocławia, bo aż 939 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE