Reklama

Tuz przed święceniami miał wypadek. Zmarł diakon naszej diecezji

Opublikowano:
Autor:

Tuz przed święceniami miał wypadek. Zmarł diakon naszej diecezji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czerwcu, tuż przed święceniami kapłańskimi, które diakon Mateusz Niemiec miał przyjąć tego roku, uległ poważnemu wypadkowi. Od tego czasu przebywał w śpiączce w szpitalu. Mimo troskliwej opieki szpitalnej, lekarzom nie udało się uratować jego życia. Zmarł 5 września.

Diakon Mateusz Niemiec urodził się w Stalowej Woli, wychował w Nisku. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku zaczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli. W 2013 roku, po zdaniu egzaminu dojrzałości, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

W czerwcu miał przyjąć święcenia kapłańskie, ale uległ wypadkowi. Przez ostatnie trzy miesiące był w śpiączce jego stan się nie poprawił. 5 września zmarł.

- Cechowała go pogoda ducha, życzliwość i chęć niesienia pomocy innym. Był zaangażowany w duszpasterstwo osób niesłyszących.  Wśród wychowawców seminarium duchownego oraz kolegów cieszył się bardzo dobrą opinią jako człowiek pracowity i odpowiedzialny

- przekazała diecezja sandomierska.

Msza święta żałobna odprawiona będzie 8 września, w niedzielę, w Kościele św. Michała Archanioła w Sandomierzu o godzinie 17. Po Mszy nastąpi czuwanie do godziny 21.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 9 września, w poniedziałek, w Kościele św. Jana Chrzciciela w Nisku o godzinie 11. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godzinie 10.

Po Mszy świętej nastąpi złożenie ciała na cmentarzu w Nisku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE