Reklama

Trzynastu tarnobrzeskich lekarzy zakażonych koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Trzynastu tarnobrzeskich lekarzy zakażonych koronawirusem [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez trzy dni tarnobrzeski Szpital Wojewódzki bezskutecznie domagał się od odpowiednich służb przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa od osób najbardziej narażonych na ewentualne zakażenie. Efekty... powiat tarnobrzeski liderem w województwie pod względem potwierdzonych przypadków zakażenia patogenem!

8.04:

Do 13 wzrosła liczba pracowników szpitala, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. Trzy osoby są hospitalizowane, reszta przebywa w izolacji domowej. Jest też informacja o pozytywnych wynikach badań na koronawirusa u sześciu osób, które były pacjentami tarnobrzeskiego szpitala. Zakażenie u tych osób wykryto już po tym, kiedy opuściły placówkę.

7.04:

Być może są kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Tarnobrzegu. Tygodnik Nadwiślański poinformował, że przed jeden z tarnobrzeskich bloków we wtorek, 7 kwietnia, w godzinach południowych podjechała specjalistyczna karetka, która zabrała na oddział zakaźny do Łańcuta dwie kobiety. Fakt wizyty karetki potwierdza prokurent Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Łukasz Mędrykowski - to TTBS administruje blokiem, skąd zabrano potencjalnie zakażone. Blok został zdezynfekowany.

3.04, godz. 14:28

Wiktor Stasiak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu przekazał informację, że kolejnych dwóch medyków z oddziału wewnętrznego ma pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. Liczba zakażonych lekarzy wzrosła do jedenastu!

Są też lepsze wieści: pięć pracownic placówki oraz trójka pacjentów ma wyniki ujemne.

3.04, godz. 10:35

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że są kolejne osoby zakażone koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim: trzy kobiety w sile wieku, jeden starszy i jeden młody mężczyzna. Najwięcej zakażeń patogenem w całym województwie zostało na razie potwierdzonych właśnie w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim-ziemskim: 22.

2.04, godz. 11:23

Sześciu medyków z tarnobrzeskiego szpitala jest zakażonych koronawirusem. - Wszystkie osoby, u których badanie potwierdziło SARS–CoV-2, pracują na oddziale chorób wewnętrznych. Wszystkie były objęte kwarantanną. Jedna z tych sześciu osób jest hospitalizowana. Pozostali są w ścisłej kwarantannie domowej - przyznaje Wiktor Stasiak dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Z uwagi na objęcie kwarantanną personelu oddziału chorób wewnętrznych, praca interny wciąż jest zawieszona. Oddział jest zamknięty od 20 marca.

31.03, godz. 11:57

Jak na razie u trzech lekarzy z tarnobrzeskiego szpitala stwierdzono koronawirusa.

27.03, godz. 14:40

Lekarze tarnobrzeskiego szpitala są zakażeni koronawirusem! Zobacz:

Badania sześciu z 44 objętych kwarantanną pracowników szpitala w Tarnobrzegu nie wykazały zakażenia koronawirusem.

W ciągu minionej doby tarnobrzescy ratownicy musieli dwukrotnie wyjeżdżać do osób, które miały symptomy podobne do zakażenia koronawirusem. Pierwszy dotyczył starszej kobiety - mieszkanki jednego z osiedli w centrum miasta. Z wysoką gorączką przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności została przewieziona do szpitala w Nowej Dębie.

Służby medyczne i straż pożarna interweniowały w nocy ze środy na czwartek, 25/26 marca, na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu. Pacjentka miała bardzo wysoką gorączkę, a to jest jeden z symptomów zakażenia koronawirusem. 

- Otrzymaliśmy prośbę ratowników medycznych o pomoc w zniesieniu i przetransportowaniu do karetki pacjentki, u której stwierdzono objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem. Kobieta miała ponad 40 stopni gorączki i służby medyczne zdecydowały o zabraniu jej do szpitala. W związku z obowiązującymi procedurami, strażacy uczestniczący w akcji mieli założone kombinezony ochronne, maski i gogle - mówi brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Kobieta została przewieziona do szpitala w Tarnobrzegu, a tam pracownicy służb sanitarnych wykonali wywiad epidemiczny.

25.03, godz. 10:50

Tygodnik Nadwiślański potwierdził, że druga osoba zakażona koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim to mieszkaniec Tarnobrzega, mąż 78-latki, u której jako pierwszej wykryto ten groźny patogen. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu w Łańcucie i jest w dobrym stanie. Służby sanitarne dokonały dezynfekcji klatki schodowej w bloku zakażonych. U sąsiadów małżeństwa testy na koronawirusa wypadły negatywnie! Służby ustalają teraz krąg osób z którymi kontakt miał mężczyzna.

24.03, godz. 9:30

Po interwencji mediów służby sanitarne pojawiły się u sąsiadów kobiety zakażonej koronawirusem. Odpowiednio wyposażeni pracownicy Szpitala Powiatowego w Mielcu pobrali próbki do badań od osób najbardziej narażonych na ewentualne zakażenie.
 
23.03, godz. 9:59

Tymczasem mieszkańcy bloku gdzie mieszka zakażona koronawirusem mają ogromny żal do służb sanitarnych za to, że nawet nie byli w stanie poinformować ich o tym fakcie. Jak nas informują także nie było nikogo aby sprawdzić jak się czują, choć byli bezpośrednio narażeni na kontakt z chorą osobą.

20.03, godz. 19:25

Według nieoficjalnych informacji chora to 78-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu poinformowała, że 7 pacjentów z oddziału wewnętrznego zostało przewiezionych do Szpitala w Mielcu na obserwację. Zidentyfikowano także 50 pracowników placówki, którzy mieli kontakt z chorą. Wszyscy trafili na kwarantannę domową i mają być poddani testom na obecność koronawirusa.

20.03, godz. 13:59

Jeden z lekarzy tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego przekazał wstrząsającą wiadomość! Koronawirusem zakażona jest pacjentka z powiatu tarnobrzeskiego! Trafiła ona na oddział wewnętrzny z ciężkim zapaleniem płuc. Szpital od razu domagał się przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa. Służby sanitarne zrobiły to dopiero po kilkudziesięciu godzinach, kiedy pacjentka trafiła na OIOM, a jej stan się pogorszył. Pacjentka została już przetransportowana do Szpitala w Łańcucie.

Tarnobrzeski szpital wstrzymał do odwołania przyjmowanie pacjentów!

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemicznym pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów - u 18 wykryto wirusa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE