Reklama

Trzy województwa wybrane na testy przesiewowe mieszkańców! Szykuje się wielkie sprawdzanie kto jest zakażony COVID-19!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Trzy województwa wybrane na testy przesiewowe mieszkańców! Szykuje się wielkie sprawdzanie kto jest zakażony COVID-19! - Zdjęcie główne

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej zapowiedział przeprowadzenie testów przesiewowych dla mieszkańców trzech regionów w kraju.

- Chcemy dotrzeć i zrobić te badania przesiewowe w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa. Jesteśmy po dyskusji z premierem i podjęliśmy decyzję o zrobieniu testów na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

- mówi minister zdrowia Adam Niedzielski

Na razie nie przedstawiono więcej szczegółów, ponieważ trwa debata jak to wszystko przygotować logistycznie. Badania będą prowadzone testami antygenowymi.

Minister Niedzielski zapowiedział, że w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, która będzie dotyczyć zleconej w GIS przez ministra zdrowia weryfikacji danych o zakażeniach koronawirusem na poziomie powiatowych i wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych. Niedzielski był pytany na sobotniej konferencji, czy rozbieżności w raportowaniu takich danych miały wpływ na ogólne wyliczenia w skali kraju i podejmowane w związku z tym decyzje. Odpowiedział, że "skala nie była tak duża" i nie można mówić o tym, że miało to wpływ na centralne zmiany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE