Reklama

Trzy tarnobrzeskie osiedla z nagrodami finansowymi za wysoką frekwencję. Promesy z niespodziankami! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Trzy tarnobrzeskie osiedla z nagrodami finansowymi za wysoką frekwencję. Promesy z niespodziankami! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Tarnobrzega zachęca mieszkańców miasta do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów na Prezydenta RP. Osiedla motywuje promesami, które trafią tam gdzie będzie najwyższa frekwencja. Miejska opozycja punktuje pomysł Dariusza Bożka. Wiemy które osiedla wezmą finansowe promesy.

31.07:

Niespodzianka dla zwycięzców w miejskiej grze frekwencyjnej w Tarnobrzegu. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas wręczania promes przekazał informację, że nagrody pieniężne zostają podwojone. I tak Nagnajów zamiast 15 tysięcy złotych otrzymał czek na 30 tysięcy złotych, Piastów zamiast 10 tysięcy ma 20 tysięcy złotych, a Podłęże wzięło 10 tysięcy złotych. Teraz zarządy osiedli po konsultacjach z mieszkańcami podejmą decyzje na co zostaną przeznaczone wygrane pieniądze.

14.07:

Dariusz Bożek na swoim Facebooku przedstawił trzy osiedla, które zostaną nagrodzone promesami finansowymi, a to dzięki wysokiej frekwencji podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.

- Brawo Nagnajów! Brawo Piastów! Brawo Podłęże! Oto zwycięskie osiedla w grze o frekwencję. Ich znakomite wyniki: Nagnajów 78,68 procent, Piastów 73,95 procent i Podłęże 73,60 procent! Gratuluję osiedlom, brawa dla mieszkańców. Jak obiecałem, zachęcając mieszańców Tarnobrzega do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich, te trzy tarnobrzeskie osiedla z najwyższą frekwencją otrzymają promesy. Pierwsze miejsce premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, drugie otrzyma 10 tysięcy, a trzecie 5 tysięcy złotych na realizacje małych, osiedlowych projektów. Jeszcze raz gratuluję.

7.07:

Podczas konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek przedstawił założenia "miejskiej gry o frekwencję" z nagrodami finansowymi: 5, 10 i 15 tysięcy złotych.

- Będzie to gra o frekwencję. Osiedla z najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o frekwencję, otrzymają promesy. Pierwsze miejsce premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, drugie otrzyma 10 tysięcy, a trzecie 5 tysięcy złotych na realizacje małych, osiedlowych projektów. Myślę, że pomysł jest godny uwagi, a zrodził się na ubiegłotygodniowym spotkaniu z przewodniczącymi osiedli. Chciałbym, by mieszkańcy miasta skorzystali z prawa wyborczego, by w najbliższą niedzielę licznie wzięli udział w wyborach prezydenckich.

- mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Tak szybko jak pojawił się ten pomysł, tak pojawiły się głosy oceniające jego konstrukcję. Na swoim Facebooku napisał o tym były prezydent Tarnobrzega, obecnie miejski radny i lider lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Kamil Kalinka.

- Jak z fajnego pomysłu można zrobić groteskę. Prezydent Dariusz Bożek na briefingu prasowym zaapelował do mieszkańców Tarnobrzega o udział w wyborach i to się ceni, bo każda mobilizacja zwiększająca frekwencję wyborczą jest cenna. W ostatnich latach frekwencja wyborcza w naszym kraju i również w naszym mieście systematycznie rośnie. Brawo Polacy, brawo Tarnobrzeżanie! Dobrym pomysłem jest również chęć nagrodzenia tych, którzy najbardziej się zmobilizują, to zawsze dodaje dodatkowych emocji. Jednak promesa dla trzech tarnobrzeskich osiedli z największą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich w kwotach 5, 10 ,15 tysięcy złotych, jak podkreślił Prezydent na inwestycje na osiedlu musi budzić już szeroki uśmiech. Kwoty są po prostu śmieszne. Bardziej na przysłowiowe waciki, bo jaką inwestycję można zrobić za piątaka a nawet trzy piątaki! Bardziej to przypomina szkolny konkurs niż zachętę dla mieszkańców poszczególnych osiedli. Co można było zrobić, żeby gra była warta świeczki? Prezydent co roku w budżecie planuje budżet osiedlowy po 50 tysięcy złotych na każde z szesnastu osiedli Tarnobrzega. Jeżeli chcemy na poważnie mobilizować mieszkańców, a nie zrobić szkolny konkurs, to czego nie zaproponować, żeby w już niedługo planowanym budżecie na następny rok zamiast planowanych 50 tysięcy osiedla z najwyższą frekwencją otrzymały na swoje plany kolejno z najwyższą frekwencją: 1. 200 tysięcy złotych; 2. 150 tysięcy złotych; 3. 100 tysięcy złotych. Za takie kwoty można już zaplanować jakiś remont, chodnik, parking. Prezydent wyszedł do mediów z listą osiedli oraz frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich (jakby to była tajemnica, wszystko jest na stronach PKW) i powiedział, że wie jaka była frekwencja wyborcza na poszczególnych osiedlach ale nie powie. Panie Prezydencie może warto zamienić szkolny konkurs na ciekawą ofertę dla mieszkańców poszczególnych osiedli, jest jeszcze czas.

- napisał Kamil Kalinka.

Frekwencja wyborcza na poszczególnych osiedlach Tarnobrzega podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich:

1. Nagnajów – 76,43%
2. Miechocin – 71,41%
3. Piastów – 71,10%
4. Podłęże – 70,87%
5. Ocice – 69,89%
6. Sielec – 67,95%
7. Zakrzów – 67,91%
8. Dzików – 65,15%
9. Siarkowiec – 64,21%
10. Stare Miasto – 63,79%
11. Mokrzyszów – 63,34%
12. Wielowieś – 62,80%
13. Sobów – 61,86%
14. Serbinów – 60,31%
15. Wielopole – 59,39%
16. Przywiśle – 59,06%

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE