Reklama

Trwają kontrole policji i sanepidu. Ile wręczono mandatów?

Opublikowano:
Autor:

Trwają kontrole policji i sanepidu. Ile wręczono mandatów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 18 sierpnia funkcjonariusze komendy miejskiej w Rzeszowie oraz pracownicy sanepidu przeprowadzili łącznie 216 kontroli. Sprawdzano osoby w komunikacji miejskiej, placówkach handlowych oraz na targowiskach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych.

Trwająca pandemia narzuca konieczność zachowania zaostrzonego reżimu sanitarnego. Mimo zniesienia wielu ograniczeń, cześć z nich została utrzymana. Dotyczy to przede wszystkim zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych miejscach.

Policjanci wspólnie z pracownikami powiatowego inspektoratu sanitarnego, kontrolują stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wspólne kontrole dotyczą między innymi środków transportu, placówek handlowych oraz  targowisk, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, stacji paliw, muzeów kin, czy siłowni.

 - Kontrole obejmowały teren działania Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.


- wyjaśnia Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Przeprowadzono łącznie 216 kontroli. Do tej pory nie było konieczności sięgania po najbardziej dotkliwe środki w postaci mandatów czy kar administracyjnych. Jednak kilkadziesiąt osób zostało upomnianych lub zwrócono im uwagę na konieczność stosowania się do przepisów. Czy w przyszłości, gdy takie akcję będą kontynuowane, policjanci będą mniej pobłażliwi?

    - Wszystko zależy od okoliczności. Na chwilę obecną nie było żadnych radykalnych naruszeń przepisów sanitarnych. 


- dodaje Adam Szeląg. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE