Reklama

Triduum Paschalne online

Opublikowano:
Autor:

Triduum Paschalne online - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kościół Katolicki musi się dostosować do czasu pandemii. Sprawdź jaki jest program uroczystości Triduum Paschalnego w jednej z największych tarnobrzeskich parafii.

O pierwszych zmianach w funkcjonowaniu wiernych i duchownych pisaliśmy TUTAJ.

Teraz jest przed nami czas Triduum Paschalnego. Sprawdzamy jak wygląda plan Liturgii w Klasztorze Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu.

Wielki Czwartek msza święta Wieczerzy Pańskiej – o godzinie 18. Po Liturgii przy Ciemnicy będzie udzielana komunia święta o godz. 20.00, 20.30 i 21.00. Chwilę po 21 zostanie zamknięty kościół. Wielki Piątek o godzinie 15 – Droga Krzyżowa, godzina 18 – Liturgia Męki Pańskiej. W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej – godzina 20.

Ze względu na konieczną większą liczbę osób zaangażowanych w przebieg tych liturgii, tylko osoby aktywnie włączone w celebracje Triduum będą wpuszczone do wnętrza budynku kościelnego. Celebracje te będą transmitowane przez tv kablową oraz portal facebook’owy klasztoru. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, a Msza Święta Rezurekcyjna rozpocznie się w Poranek Wielkanocny o godzinie 7:30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE