Reklama

Tragedia wisiała w powietrzu. Nastolatkowie obrzucili pociągi kamieniami i petardami

Opublikowano:
Autor:

Tragedia wisiała w powietrzu. Nastolatkowie obrzucili pociągi kamieniami i petardami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkowa bezmyślność - tak zachowanie szóstki nastolatków oceniła Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu. 21 grudnia czterech chłopców i dwie dziewczyny obrzucili kamieniami i petardami pociągi relacji: Przemyśl – Rzeszów oraz Bydgoszcz – Przemyśl. - To wszystko mogło się skończyć katastrofą kolejową - komentuje Witold Flader, inspektor SOK.

Małoletnimi przestępcami okazali się czterej chłopcy w wieku od 12 do 14 lat oraz dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat. W sobotę, 21 grudnia około godziny 14.50 obrzucili pociągi niebezpiecznymi przedmiotami.

- Do zdarzenia doszło w Przemyślu w rejonie Kamiennego Mostu. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na temat niebezpiecznej sytuacji na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej Straż Ochrony Kolei w Przemyślu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zastali sześcioro nieletnich. Poniesione straty przez przewoźników Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity zostaną oszacowane w późniejszym terminie

- przekazuje Witold Flader, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Nieletni trafili w ręce policji, a całą sytuację inspektor SOK Witold Flader, określa krótko:

- To wszystko mogło się skończyć katastrofą kolejową.

Małoletnimi przestępcami zajmie się policja i sąd dla nieletnich. Dodajmy, że w tej całej niebezpiecznej sytuacji żadnemu z pasażerów oraz drużynom konduktorskim nic się nie stało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE