Reklama

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na komputery dla najbardziej potrzebujących

Opublikowano:
Autor:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci organizuje zbiórkę na komputery dla najbardziej potrzebujących - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło zbiórkę środków na zakup komputerów wraz z dostępem do Internetu i niezbędnym doposażeniem, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym uczniom z naszego terenu.

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statycznego w 2019 roku, przynajmniej jeden komputer w domu miało ponad 83% gospodarstw domowych. Jednak w dalszym ciągu pozostaje 17%, które niestety nie posiada żadnego komputera.

Każdego dnia pojawiają się informacje o uczniach, którzy nie posiadają komputera z dostępem do Internetu, co stwarza barierę do udziału w zajęciach e-learningowych, które przygotowują nauczyciele. Nauczyciele korzystają z różnych form komunikacji, zlecają zadania, w których konieczne jest wydrukowanie materiałów, zrobienie skanu lub zdjęcia celem odesłania do nauczyciela. Zdarzają się częste problemy z wydajnością serwerów.

Problem wykluczenia cyfrowego dotyka wszystkie dzieci nie tylko z rodzin najbiedniejszych, które nie posiadają komputera. W wielu rodzinach jest więcej niż jeden uczeń, ponadto niejednokrotnie rodzice również wykonują pracę zdalnie, co stwarza bardzo duże problemy w korzystaniu z komputera, jak również obciąża sieć internetową.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest w kontakcie z dyrektorami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektorami szkół. Organizacja zbiera informacje o potrzebach, aby dotrzeć do jak największej ilości potrzebujących dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE