Reklama

To największy taki remont w Polsce od 30 lat

Opublikowano: śr, 29 maj 2019 17:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył ostatni etap przebudowy linii kolejowej między Lublinem a Stalową Wolą. To pierwsza od 30 lat tak duża elektryfikacja linii kolejowej w Polsce.

Prace dotyczą odcinka Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów. - Pasażerowie zyskają lepszą obsługę dzięki czterem nowym peronom w Zaklikowie, Lipie, Kępie i Pilchowie. Wybudowane będą dwa dodatkowe przystanki: Zaklików Miasto i Charzewice. Na peronach będą wygodne ławki, wiaty oraz udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - wyjaśnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Prace między Zaklikowem a Stalową Wolą Rozwadów obejmują m.in. 22 km toru, 14 rozjazdów. Wyremontowany będzie 300-metrowy trójprzęsłowy most kolejowy na Sanie. Odnowiona konstrukcja pozwoli na podniesienie prędkości pociągów z 30 km/h do 120 km/h.

- Na jednotorowej linii, na czas robót przewoźnicy wprowadzają autobusową komunikację zastępczą. Szczegóły dotyczące kursowania pociągów są dostępne na stronie portalpasazera.pl - zaznacza Siemieniec.

Całkowita wartość projektu to 367 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynosi 311,9 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.