Reklama

To na Podkarpaciu jest NAJWIĘCEJ prób WYŁUDZEŃ kredytu [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

To na Podkarpaciu jest NAJWIĘCEJ prób WYŁUDZEŃ kredytu [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwięcej prób wyłudzenia kredytu odnotowaliśmy w województwie podkarpackim. Największa udaremniona próba wyłudzenia to 20 mln zł. W 2019 r. próbowano wyłudzić kredyty na kwotę 280,6 mln zł.

W IV kwartale minionego roku na Podkarpaciu udaremniono 251 prób wyłudzeń. Dla porównania, na Pomorzu było ich 33. Średnia kwota udaremnionych prób wyłudzeń w naszym województwie należała do najwyższych – wynosiła przeciętnie 30,5 tys. zł.

- W 2019 roku w międzybankowej bazie danych o skradzionych i zgubionych dokumentach tożsamości, które mogłyby zostać wykorzystane np. do wyłudzenia pożyczki czy kredytu zastrzeżono aż 176 554 dowody osobiste, paszporty i prawa jazdy. To rekord w całej historii Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, prowadzonego od 23 lat przez Związek Banków Polskich

- wynika z raportu infoDOK.

Z opublikowanego 40. raportu o dokumentach infoDOK wynika, że tylko w IV kwartale 2019 roku baza Systemu DZ wzrosła dokładnie o rekordowych 56 686 sztuk i zawierała na koniec grudnia 1 881 393 sztuki dokumentów zastrzeżonych z powodu ich zagubienia lub kradzieży. Z drugiej strony przestępcy próbowali wyłudzić 1607 kredytów o łącznej wartości 58,4 mln złotych.

Utrata tożsamości może być bardzo dotkliwa zarówno dla jej właściciela, jak i dla oszukanych firm i instytucji. Taki dokument – po zastrzeżeniu – staje się dla przestępców w zasadzie bezużyteczny.

- Musimy dbać o naszą tożsamość, bo ona jest cenna także dla świata przestępczego

- mówi Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich.

Statystycznie, codziennie banki blokują 20 prób, w których przestępcy chcą ukraść łącznie ponad 1 milion złotych. Dlatego tak istotne jest to, żebyśmy wszyscy zgłaszali w bankach fakt utraty dokumentu – nawet, jeżeli nie mamy konta, są banki, które przyjmują zastrzeżenia także od osób, które nie są ich klientami.

ZOBACZ FILM:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE