Reklama

Tłumy parafian żegnały tragicznie zmarłego księdza kanonika [FOTO]

Opublikowano: sob, 16 lis 2019 15:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parafianie nadal w szoku! Ksiądz kanonik Stanisław Wawrzkowicz był szanowanym, wręcz uwielbianym duchownym. Proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Bliznem był 27 lat. Zginął tragicznie 8 listopada.

O tragicznym w skutkach wypadku pisaliśmy tu: Były PROBOSZCZ zginął w wypadku. Parafianie wstrząśnięci! [FOTO]

Ksiądz Stanisław był proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Bliznem w latach 1981 - 2008. Od 2008 roku był rezydentem-emerytem parafii. 8 listopada został potrącony na przejściu dla pieszych. Zmarł w szpitalu w wieku 81 lat.

Uroczystości pogrzebowe duchownego w Bliznem trwały dwa dni. Parafia przygotowała program uroczystości. 15 listopada o godzinie 14 odbyły się modlitwy przy wystawieniu ciała w starym kościele, o godzinie 15.30 odbyła się msza św. w intencji zmarłego. Do godziny 18 trwało czuwanie, podczas kolejnej mszy parafianie wysłuchali wspomnień o byłym proboszczu w Bliznem. Nieszpory żałobne i modlitwy zakończyły się o godzinie 21.

W sobotę, 16 listopada, parafianie uczestniczyli we mszy już o godzinie 7 rano. Przy grobie czuwali mieszkańcy, a w międzyczasie odbyła się jutrznia żałobna i różaniec. Sam pogrzeb zaplanowany był na godzinę 13, dwie godziny później ksiądz kanonik spoczął w krypcie pod kaplicą cmentarną zgodnie z prośbą zawartą w testamencie.

Z księdzem Stanisławem Wawrzkowiczem żegnali się duchowni, ministranci, siostry zakonne, samorządowcy i przedstawiciele stowarzyszeń katolickich. Wartę pełnili strażacy ochotnicy z Bliznego, którzy tego tragicznego dnia ratowali księdza i zabezpieczali teren wypadku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.